سرمایه گذاری در فناوری مد در طول همه گیری 66 درصد رشد کرد

0 0
Read Time:5 Minute, 28 Second

بر اساس تحقیقات The Business of Fashion و McKinsey، سرمایه‌گذاری در فناوری مرتبط با مد در طول این همه‌گیری 66 درصد افزایش یافت.

این گزارش نشان داد که ارزش 50 برتر سرمایه گذاری در فناوری مرتبط با مد در طول سال گذشته، چه توسط خرده فروشان مد یا مشاغلی که محصولات و خدمات را به شرکت های مرتبط با مد می فروشند، از سال 2019 با 66 درصد افزایش به 16.2 میلیارد دلار رسیده است که نشان دهنده افزایش سرمایه برای فناوری در بخش مد است.

بر اساس گزارش The Business of Fashion و McKinsey، حدود 55 درصد از این سرمایه‌گذاری‌ها به سمت فناوری تجارت الکترونیک انجام شده است، در حالی که بقیه بیشتر به فناوری پرداخت، فناوری خرید-اکنون-بعد-بعد پرداخت و تجارت اجتماعی اختصاص یافته است.

سرمایه گذاری در فناوری فروش مجدد، زنجیره تامین و مدیریت تدارکات، توکن های غیر قابل تعویض و شرکت های واقعیت مجازی از نزدیک دنبال شد.

عمران آمد، بنیانگذار و مدیر عامل کسب و کار مد، گفت: «این بیماری همه گیر نقش حیاتی فناوری را در صنعت مد، به ویژه از نظر پذیرش تجارت الکترونیک، تثبیت کرد. اما اکنون صنعت باید با آزمایش در متاورس، تعبیه گردش‌های کاری کاملا دیجیتالی در سراسر سازمان‌ها و سرمایه‌گذاری در ابزارهای ردیابی برای کمک به دستیابی به اهداف پایداری، به سمت فناوری‌های جدید گرایش پیدا کند. کسانی که تصمیم می گیرند در حاشیه منتظر بمانند، در خطر عقب ماندن هستند.”

کووید-19 برخی از روندهای فناوری را که بخش خرده فروشی قبلاً شاهد آن بود، شتاب بخشید، مانند افزایش خرید آنلاین، و مارک های مختلف شروع به استفاده کردند تکنولوژی برای رهایی از همه گیری و به مشتریانی که به طور فزاینده ای تقاضا می کنند پاسخگو باشد.

انتظار می‌رود که سرمایه‌گذاری در فناوری در سراسر بخش مد طی هشت سال آینده بیشتر افزایش یابد – Business of Fashion و McKinsey گفتند که در سال 2021 شرکت‌ها بین 1.6 تا 1.8 درصد از فروش خود را در فناوری سرمایه‌گذاری کردند که پیش‌بینی می‌شود این میزان به بین 3 درصد افزایش یابد. و 3.5 درصد تا سال 2030، و شرکت‌هایی که قبلاً از هوش مصنوعی (AI) برای اتوماسیون و تعامل با مشتری استفاده می‌کردند، می‌توانستند تا سال 2030 شاهد افزایش 118 درصدی در جریان نقدینگی یا 13 درصدی برای کسانی باشند که تازه این تغییرات را اجرا می‌کنند.

زمینه هایی برای سرمایه گذاری

این گزارش برخی از حوزه‌هایی را که خرده‌فروشان یا تامین‌کنندگان خرده‌فروشی به دنبال سرمایه‌گذاری در 10 سال آینده هستند، از جمله متاورس، شخصی‌سازی، فروشگاه‌های متصل، استفاده از هوش مصنوعی در سراسر زنجیره تامین و فناوری‌های ردیابی مانند بلاک چین را برجسته می‌کند.

متاورس یک موضوع رایج در بخش خرده فروشی است زیرا کارشناسان حدس می زنند که چگونه می تواند یک را ارائه دهد آینده پایدارتر برای بخش های خرده فروشی خاص – The Business of Fashion و McKinsey اعلام کردند که برندهای مدی که از فرصت‌های متاورس استفاده می‌کنند، می‌توانند از هم اکنون تا سال 2027 حدود 5 درصد درآمد از این فناوری‌ها کسب کنند.

این گزارش نشان می دهد که 30 درصد از 110 میلیارد دلار تخمین زده شده برای کالاهای مجازی در سال 2021 صرف مد مجازی شده است – اما رشد در این زمینه به پذیرش مصرف کنندگان و همچنین سرعت پیشرفت فناوری بستگی دارد، با این گزارش که 78 درصد از مشتریانی که دنیای مجازی را امتحان کرده بود و خرید، تعاملات رو در رو را از دست داده بود.

بزرگترین فرصت برای مد در دنیای مجازی در بازدید نسل جوان از دنیای مجازی و استفاده از رسانه های اجتماعی نهفته است – حدود 70 درصد از مصرف کنندگان جوان در ایالات متحده گفتند که هویت دیجیتال آنها برای آنها مهم است و The Business of Fashion و McKinsey فروش محصولات را پیش بینی می کنند. «پوست» در بازی‌های آنلاین ممکن است تا سال 2024 به 70 میلیارد دلار برسد.

بیش از 70٪ از مشتریان اکنون در هنگام تعامل با برندها، انتظار تجربه شخصی سازی شده را دارند، مانند توصیه های شخصی شده، و در صورت عدم ارائه یک تجربه شخصی، تقریباً همین مقدار ناامید می شوند.

فناوری گمانه زنی Business of Fashion و McKinsey به مشتریان از انواع مختلف این امکان را داده است تا دسترسی بیشتری به تجربه برند شخصی سازی شده داشته باشند، جایی که قبلاً احتمال بیشتری وجود داشت که به مشتریان کالاهای لوکس ارائه شود، جایی که نماینده فروش به صورت دستی تعاملات و یادداشت ها را ثبت می کرد. در مورد، ترجیحات مشتریان.

انتظارات مشتری قبل از کووید-19 بالا بود، و مشتریان اگر تجربه مورد انتظار خود را دریافت نکردند، بین برندها جابجا می شدند، اما همه گیر شدن، مشتریان را حتی بیشتر خواستار کرده است.

با کاهش محدودیت ها، مشتریان با انتظارات دیجیتالی تازه به دست آمده خود به مغازه ها بازگشتند. Business of Fashion و McKinsey اشاره کردند که فناوری‌هایی مانند مجموعه داده‌های منفرد و هوش مصنوعی به ایجاد یک دید مشتری واحد کمک می‌کند و تجربیات درون و آفلاین را به هم متصل می‌کند.

این گزارش نشان می‌دهد که بیش از نیمی از مشتریان در سراسر اروپا همچنان می‌خواهند از یک فروشگاه فیزیکی خرید کنند و اگر فناوری در این تجربه دخیل باشد، مشتریان زمان بیشتری را در یک فروشگاه صرف می‌کنند.

یک نظرسنجی در سال 2020 توسط مک کینزی دلایل متعددی را پیدا کرد که چرا مشتریان تمایلی به بازدید از یک فروشگاه دارند یا نمی‌خواهند، و از فناوری پیشنهاد شده می‌توان برای رفع مشکلات برجسته شده توسط مشتریان و همچنین افزایش بیشتر دلایل مراجعه مشتریان به فروشگاه‌ها استفاده کرد.

تحقیقات McKinsey در سال 2020 نشان داد که نیمی از مردم از بازدید از فروشگاه‌ها اجتناب می‌کنند، زیرا زمان زیادی می‌برد، اما 50 درصد از مصرف‌کنندگان نیز دلیل بازدید از فروشگاه‌ها را به این دلیل می‌گویند که بدون نیاز به صبر کردن به یک کالا نیاز دارند.

یک پنجم مشتریان به فروشگاه ها مراجعه می کنند زیرا سیاست های تحویل و بازگشت برای خرید آنلاین ناخوشایند است و 60 درصد گفتند که می خواهند قبل از خرید محصولات را لمس کرده و امتحان کنند.

فروشگاه متصل، یا مکان‌های فیزیکی در حال سازگاری ارائه تجربیات به جای خرید، فرض جدیدی نیست، اما با شیوع بیماری همه گیر سرعت گرفته است، و خرده فروشان اکنون به دنبال استفاده از فناوری هایی مانند برنامه های تلفن همراه، کدهای QR، برچسب های RFID و یکپارچه سازی رسانه های اجتماعی هستند.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا