رهبران سایبری استراتژی کل جامعه بریتانیا را تأیید می کنند

0 0
Read Time:3 Minute, 19 Second

جرمی فلمینگ، مدیر GCHQ، گل سرسبد سالانه مرکز امنیت سایبری ملی (NCSC) را افتتاح کرد. CyberUK کنفرانس امروز، با یادآوری اینکه مسائل امنیت سایبری بر همه افراد در بریتانیا تأثیر می گذارد.

CyberUK در سال 2020 لغو شد و تقریباً در سال گذشته برگزار شد، اما برای سال 2022 به عنوان یک رویداد حضوری بازگشته است – اگرچه همچنین اکنون در حال پخش زنده است.

فلمینگ با تأمل در دو سال گذشته گفت که تغییر به زندگی عمدتاً آنلاین باعث افزایش آگاهی از آسیب‌پذیری‌های زنجیره‌های تأمین شده و خطر باندهای تبهکار سایبری آنلاین و کلاهبرداران دیجیتال را افزایش داده است.

او گفت که فراتر از همه گیری، کالایی سازی داده ها و افزایش مداوم چین همچنان چالش برانگیز است، در حالی که جنگ در اوکراین گفتمان امنیتی را بیشتر ارتقا داده است، اگرچه او اذعان داشت که زاویه جنگ سایبری ممکن است “بیش از حد” شده باشد.

فلمینگ می‌گوید: «همه اینها زمینه‌ای را ایجاد می‌کند که بر اهمیت اتصال دیجیتال برای زندگی همه ما تأکید می‌کند. واقعیت این است که این روندی است که به سرعت در حال افزایش است، و این بدان معناست که ما باید بتوانیم به سیستم‌هایی که ما را به هم متصل می‌کنند، که زندگی ما را از نظر اقتصادی و اجتماعی غنی می‌کنند اعتماد کنیم، و این بدان معناست که سایبر به وضوح برای همه مهم است.»

فلمینگ جاه طلبی دولت را تکرار کرد – همانطور که در استراتژی ملی سایبری آمده است – برای یک رویکرد مشارکتی و کل جامعه به امنیت سایبری در بریتانیا.

فلمینگ گفت: «برای اولین بار، ما یک استراتژی ملی داریم که کل سایبری، از دفاع گرفته تا عملیات سایبری، و از قوانین سایبری تا مهارت ها را پوشش می دهد. این سازمان نقش شهروندان، مشاغل بزرگ و کوچک، دانشگاه‌ها، سازمان‌های غیردولتی، دولت‌های محلی و واگذار شده را به رسمیت می‌شناسد و می‌پذیرد که ما باید برای افزایش انعطاف‌پذیری سایبری با یکدیگر همکاری کنیم. من فکر می‌کنم که واقعاً زمینه جدیدی را ایجاد می‌کند، و در حالی که ناگزیر با تهدید صحبت می‌کند، به وضوح نشان می‌دهد که به‌عنوان یک کشور، باید از فرصت‌های فناوری استفاده کنیم و مطمئن باشیم که سایبری نیرویی برای خیر باقی می‌ماند.»

لیندی کامرون، مدیر عامل NCSC با استقبال از بازدیدکنندگان از رویداد در نیوپورت، ولز جنوبی، این احساسات را تقویت کرد.

اگر در چند سال گذشته یک چیز را یاد گرفته باشیم، این است که امنیت سایبری یک علاقه خاص نیست، بلکه در شیوه زندگی ما اهمیت دارد، خواه خرید آنلاین بدون کلاهبرداری باشد، حفاظت از مالکیت معنوی، یا شرکت های خدمات عمومی که چراغ ها را حفظ می کنند. او گفت، همه ما به امنیت سایبری متکی هستیم.

“از بسیاری جهات – بدون فشار بر شما – همه به ما متکی هستند، و من فکر می کنم این به ما به عنوان یک جامعه بستگی دارد. ما در [the] NCSC این مسئولیت را به ویژه جدی می گیرد. NCSC در سال 2017 به عنوان کاپیتان تیم امنیت سایبری در بریتانیا راه اندازی شد. به عنوان بخشی از GCHQ، ما به پیچیده‌ترین قابلیت‌ها دسترسی داریم که به ما در انجام مأموریت خود برای حفظ امنیت بریتانیا به امن‌ترین مکان برای زندگی و کار آنلاین کمک می‌کنند.

اما ما به تنهایی نمی توانیم این کار را انجام دهیم. همه و هر سازمانی در بریتانیا نقش خود را در به اشتراک گذاشتن دانش، رسیدگی به آسیب‌پذیری‌های سیستمی، ارائه رهبری در مسائل کلیدی امنیت سایبری ملی ایفا می‌کند، و آنچه که ما به‌ویژه به آن افتخار می‌کنیم، قدرت جامعه است که توسط همه شما در اینجا تجسم یافته است. امروز،” کامرون گفت.

او افزود: “تاکید بر همکاری برای همه ما طبیعی است، این امر به صورت روزانه توسط همه ما در این جامعه به نمایش گذاشته می شود.” ما جامعه‌ای هستیم که به امنیت و رفاه بریتانیا و دوستان و متحدانمان اهمیت می‌دهیم.»


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا