رقبای ذخیره‌سازی ابری NetApp در «دنیای آسیب»

0 0
Read Time:3 Minute, 40 Second

رقبای NetApp نایب رئیس و مدیر کل ابر عمومی NetApp گفت: «در دنیایی از صدمه دیده‌اند» و «سال‌ها عقب هستند». آنتونی لی، همانطور که او تصمیم اخیر این شرکت را توضیح داد خرید ارائه دهنده پلت فرم پایگاه داده ابری Instaclustr.

به گفته Lye، خرید Instaclustr مرحله بعدی تکامل است که شاهد ادغام آن با NetApp است. پلت فرم تحویل و بهینه سازی ابر نقطه ای و در مواردی مانند “Spot for PostgreSQL” و “Spot for Apache Kafka” به وجود آمد.

اما چرا Instaclustr؟ چرا NetApp در حال گسترش به تحویل پایگاه داده ابری است؟

Instaclustr یک پلت فرم برای مدیریت پایگاه های داده منبع باز، خط لوله و برنامه های کاربردی گردش کار ارائه می دهد که شامل PostgreSQL، محصول پخش رویداد Apache Kafka، Apache’s NoSQL پایگاه داده Cassandra، ذخیره‌گاه داده‌های درون حافظه Redis، و (طراحی شده توسط Uber) ارکستراتور منطق تجاری Cadence.

Lye گفت که NetApp قادر خواهد بود Instaclustr را به روشی که یک شرکت نتوانسته است یکپارچه کند و آن را با NetApp Spot ازدواج خواهد کرد. او گفت: “Instaclustr چندین سرویس منبع باز ارائه می دهد و برای بهینه سازی آماده بود.” برای مثال می‌توانست به چندین پایگاه داده خدمت کند، اما معمای یکپارچه‌سازی را حل نکرده بود.»

در همین حال، ما Spot داریم. بهترین لایه یکپارچه سازی زیرساخت برای CloudOps و DevOps که می توانند محاسبات، ذخیره سازی و شبکه بسازند و ارائه دهند. ما شروع به ساخت سرویس های سطح بالاتری مانند Spot برای Apache Spark، Spot برای PC کردیم [VDI]. بنابراین، نتیجه ادغام با Instaclustr، Spot برای Cassandra، Redis و غیره خواهد بود.

او گفت: «ما در حال انجام کار روی این موضوع هستیم، از نظر استراتژی محصول و برنامه‌ریزی، اگرچه نمی‌توانیم کارهایی را انجام دهیم که به نظر تبانی باشد.

تصویر بزرگ NetApp چیست؟ چرا گسترش به قلمرویی که به نظر می رسد بسیار دور از ریشه های ذخیره سازی آنها گسترش یابد؟

لی گفت: «NetApp با موفقیت چندین محور منطقی را در تاریخ خود ایجاد کرده است. «مردم فکر می‌کردند که قرار دادن فضای ذخیره‌سازی روی ابر عمومی دیوانه‌کننده است. که آنها دشمن انبار بودند. اما ابر عمومی برای توسعه دهندگان بسیار مهم شد. آنها دیگر مجبور نبودند در مورد زیرساخت های اساسی بپرسند.

و به گفته Lye، Spot توانایی ارائه محاسبات و ذخیره‌سازی را به‌عنوان «اولیه» داده است که مشتریان می‌توانند با توجه به «قیمت و بسته‌بندی عملکرد» مشخص کنند، بدون اینکه به زیرساخت‌های اساسی فکر کنند.

ایده این است که Instaclustr این را به پایگاه داده، پیام رسانی و پیشنهادات ارکستراسیون گسترش دهد.

چرا Instaclustr؟

اما چرا Instaclustr؟ نکته کلیدی در اینجا توانایی پلتفرم برای ارائه خدمات متعدد است. لی گفت: «ما این فرآیند را طی کردیم و پرسیدیم که آیا باید مجموعه‌ای از پایگاه‌های داده بخریم؟» “اما ما احتمالاً اشتباهی را می خریدیم، و سپس یکی کافی نیست.”

اما آیا از نظر تاریخی، این یک حمله بسیار دور از شایستگی های اصلی NetApp است؟

او گفت: «در پایان، چیزی که شرکت‌های بزرگ را از میانگین جدا می‌کند این است که اگر مشتریان بیشتر می‌خواهند، انتظار بیشتری دارند، شما چاره‌ای ندارید. رقبای سنتی ما در دنیایی از آسیب هستند. آنها استدلال می کردند که ابر خوب نیست و اکنون سال ها عقب مانده اند. آن‌ها به ابر به‌عنوان تکاملی از پیش‌فرض نگاه می‌کردند، اما اینطور نبود.

«NetApp تصمیم پویا گرفت تا درباره مشتری و فضای ابری بیاموزد و گسترش یابد. لی افزود: ما شاهد تغییر طراحی اساسی به عملیات ابری و گرایش به سمت چپ بودیم تا به طور فزاینده ای همه چیز را در کد بنویسیم.

این شرکت قراردادی را برای خرید Instaclustr در ماه آوریل امضا کرد که انتظار می رود به زودی بسته شود.

NetApp بیشتر از آن استفاده کرده است نمونه کارها نقطه ای. Spot از خرید 2020 نتیجه می‌گیرد و به مشتریان اجازه می‌دهد تا با توجه به هزینه، قرار دادن بارهای کاری محاسباتی و ذخیره‌سازی را از طریق Kubernetes با ارائه‌دهندگان ابری بهینه کنند.

CloudCheckr در AWS، Azure و Google Cloud Platform کار می‌کند تا به مشتریان اجازه دهد هزینه‌ها و صورت‌حساب‌های آینده را ردیابی کنند، استفاده از منابع را برنامه‌ریزی کنند و صورت‌حساب را مدیریت کنند، همچنین فعالیت ابری کاربران را نظارت کرده و مدیریت هویت و دسترسی را پیاده‌سازی کنند.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا