دولت بریتانیا استراتژی فناوری بین المللی را به عنوان ابزار دیپلماسی راه اندازی می کند

0 0
Read Time:4 Minute, 13 Second

وزارت خارجه و تازه ضرب شده دپارتمان علوم، نوآوری و فناوری استراتژی فناوری بین المللی را برای تبلیغ بریتانیا در خارج از کشور اعلام کرده اند.

در این اطلاعیه آمده است که بریتانیا در تعیین استراتژی فناوری “باز، مسئول، ایمن و انعطاف پذیر” خواهد بود.

جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه، گفت: «اکنون بیش از هر زمان دیگری، مهم است که بریتانیا برای ارتقای برتری فناوری بریتانیا در سرتاسر جهان گام بردارد و در برابر تأثیرات بدی که به دنبال استفاده از فناوری علیه ما هستند، موضع بگیرد. به همین دلیل است که ما این استراتژی را اعلام کرده‌ایم تا به جاه‌طلبی‌مان برای تبدیل شدن به یک ابرقدرت فناوری تا سال 2030 کمک کند.»

میشل دونلان، وزیر فناوری، گفت: “ما بستری در کلاس برای رشد فناوری های نوظهور هستیم، اما ابرقدرت بودن به معنای همکاری با شرکای بین المللی خود برای تبدیل این فناوری های نوپا به صنایع جهانی است. استراتژی فناوری بین‌المللی ما تضمین می‌کند که همکاری با متحدانمان در زمینه فناوری‌های فردا را عمیق‌تر می‌کنیم، و در عین حال امنیت ملی ما را تقویت می‌کند و رشد و شکوفایی را برای بریتانیا پیش می‌برد.»

دولت قرار است برخی «نمایندگان فناوری» را منصوب کند و یک مرکز تخصصی فناوری برای تبلیغ بریتانیا در خارج از کشور ایجاد کند.

سند سیاست بیان می کند که فناوری همچنین در قراردادهای تجارت آزاد، مانند توافقات با استرالیا و ژاپن، گنجانده خواهد شد.

یک ایده کلیدی استفاده از فناوری به عنوان ابزار دیپلماسی است. یک نماینده فناوری بریتانیا در ایالات متحده وجود دارد، جو وایت، یکی از بنیانگذاران سابق Moonfruit.com، مستقر در سانفرانسیسکو. فرستادگان فناوری به اروپا و منطقه هند و اقیانوس آرام به او خواهند پیوست.

به گفته این سازمان، دولت یک “مرکز تخصصی فناوری” جدید را راه اندازی خواهد کرد تا “تخصص پیشرو در جهان” بریتانیا را با شرکای خود در کشورهای در حال توسعه به اشتراک بگذارد و از آنها برای انتخاب آگاهانه در مورد توسعه و استفاده از فناوری ها مطابق با اصول مشترک ما حمایت کند. “.

بر اساس بیانیه دولت، بخش فناوری بریتانیا در سال 2022 یک تریلیون دلار ارزش داشت و دارای بیش از 85000 استارت آپ و اسکیل آپ بود. این سازمان ادعا می‌کند که در سال 2022 سرمایه‌گذاری بیشتری در بخش فناوری بریتانیا نسبت به مجموع فرانسه و آلمان انجام شده است و بریتانیا از نظر ارزش بخش فناوری اطلاعات پس از ایالات متحده و چین سوم است.

دونلان در پیشگفتار سیاستی که در پس این اعلامیه نهفته است، به موارد اخیر اشاره می کند تجدید اولویت های امنیتی، دفاعی، توسعه و سیاست خارجی دولت، بررسی یکپارچه. او در سند استراتژی فناوری می نویسد: « بررسی یکپارچه 2023 تعهد ما به علم و فناوری برای پیشبرد رشد و تضمین امنیت مردم بریتانیا را تکرار می کند. بخش من بر چارچوب علم و فناوری بریتانیا نظارت خواهد کرد که رویکرد و چشم انداز کلی ما را مشخص می کند. اکنون این استراتژی فناوری بین‌المللی وسیله‌ای برای ارائه جاه‌طلبی فناوری بریتانیا در صحنه جهانی فراهم می‌کند.»

هوشمندانه می نویسد: «بخش فناوری … یک دارایی ملی است که به ما یک مزیت اقتصادی و استراتژیک می دهد. ما مفتخریم که برترین مقصد سرمایه گذاری در فناوری اروپا و خانه چهارمین تک شاخ های فناوری در جهان هستیم.

فناوری‌های اولویت‌دار برای دولت شامل هوش مصنوعی (AI)، محاسبات کوانتومی و نیمه هادی ها و همچنین زیست شناسی مهندسی. دومی به عنوان استفاده از اصول مهندسی برای طراحی سیستم‌های بیولوژیکی، بر پایه زیست‌شناسی مصنوعی، که طراحی و ساخت اجزا و سیستم‌های بیولوژیکی است که در طبیعت وجود ندارند، توصیف می‌شود. در این سند گفته شده است که زیست شناسی مهندسی “ملاحظات مهم حقوقی، نظارتی، اخلاقی و امنیتی را مطرح می کند و چالشی پیچیده در سیاست خارجی در ایجاد تعادل بین منافع اقتصادی و اجتماعی با خطرات ایجاد می کند.”

با توجه به هوش مصنوعی، سند سیاست از آنچه که به عنوان «اکوسیستم هوش مصنوعی پررونق بریتانیا و تحقیق و توسعه پیشرو در جهان» توصیف می‌کند، استقبال می‌کند. ما قطبی برای بخش خصوصی و مؤسسات تحقیقاتی پیشرو هستیم و از نظر سرانه استنادات انتشارات هوش مصنوعی در رتبه سوم جهان قرار داریم. در سطح بین‌المللی، ما شریک منتخب هستیم، همانطور که بیانیه ایالات متحده و بریتانیا در مورد همکاری در تحقیق و توسعه هوش مصنوعی و AUKUS، مشارکت امنیتی سه جانبه پیشرفته که در سال 2021 بین استرالیا، ایالات متحده و بریتانیا امضا شد، منعکس شده است.

در مورد کوانتوم، این سند بیان می کند: «The انگلستانجاه طلبی این است که به یک مرکز جهانی تعالی تبدیل شود QT، شکل دادن به آینده جهانی این فناوری ها برای استفاده مسئولانه از فرصت هایی که می توانند به ارمغان بیاورند. ما خانه بسیاری از استارت آپ های کوانتومی پیشرو در جهان هستیم، از طریق اکوسیستمی که از سال 2014 توسط برنامه ملی فناوری های کوانتومی. برای هدایت توسعه بیشتر، انگلستان در حال رشد مشارکت های بین المللی ما به صورت کوانتومی است، مانند از طریق انگلستانایالات متحده بیانیه کوانتومی قصد در سال 2021 امضا شد.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا