دادستان کل می گوید که حملات سایبری دفاعی ممکن است موجه باشد

0 0
Read Time:2 Minute, 51 Second

سوئلا براورمن، دادستان کل بریتانیا، اشاره کرده است که در صورت دستیابی به توافق در جامعه بین‌الملل، ممکن است بریتانیا در انجام حملات سایبری دفاعی علیه دولت‌های ملت متخاصم موجه باشد. در مورد قوانین تعامل سایبریو نحوه اعمال قوانین بین المللی در فضای سایبری.

در مصاحبه با دیلی تلگراف قبل از سخنرانی برنامه ریزی شده در مورد این موضوع در چتم هاوس، براورمن به نظر می رسد تأیید می کند که یک حمله سایبری در صورتی که مشخص شود مطابق با قوانین بین المللی است، موجه خواهد بود.

او گفت که معتقد است قوانین بین‌المللی تثبیت‌شده در مورد جنگ سایبری مانند جنگ جنبشی اعمال می‌شود، جایی که اصول عدم مداخله به کشورها اجازه می‌دهد تا اقدامات متقابل دفاعی در برابر تجاوز انجام دهند.

براورمن به روزنامه گفت که به این ترتیب، اگر بتوان تشخیص داد که یک حمله سایبری “موثرترین و متناسب ترین” پاسخ است، آنگاه حمله سایبری دفاعی از نظر قانونی مجاز خواهد بود.

براورمن در سخنرانی امشب خود (19 مه)، در مورد اینکه چگونه واکنش جهانی متحد به حمله روسیه به اوکراین نشان داده است که چرا نیاز به یک چارچوب امنیت سایبری برای دولت-ملت ها وجود دارد، صحبت خواهد کرد. او تاکید خواهد کرد که فضای سایبری غیرقانونی نیست، استدلال خواهد کرد که حملات سایبری باید مانند حملات فیزیکی رفتار شود، و می‌گوید که دولت-ملت‌ها باید بحث در مورد تدوین قوانین اساسی را رهبری کنند.

در بیانیه ای که دفتر او منتشر کردبراورمن گفت: “هدف بریتانیا این است که اطمینان حاصل کند که مرزهای آینده به گونه ای تکامل می یابد که ارزش ها و منافع دموکراتیک ما و متحدان ما را منعکس کند.

«اگر می‌خواهیم بخشی از چارچوبی برای حاکمیت روابط بین‌الملل باشد و رفتار غیرمسئولانه سایبری را مهار کند، باید شفاف و به خوبی درک شود. ارائه جزئیات بیشتر در مورد آنچه که فعالیت غیرقانونی دولت ها را تشکیل می دهد، وضوح بیشتری را در مورد اینکه چه زمانی انواع خاصی از اقدامات قوی در پاسخ توجیه می شود، به ارمغان می آورد.

اظهارات براورمن در مورد قانونی بودن حملات سایبری دولت-ملت ممکن است به عنوان نوعی انحراف از نظر سیاست خارجی برای بریتانیا تعبیر شود. دولت قبلاً از بیان چنین اظهاراتی طفره رفته است و مرکز امنیت ملی سایبری (NCSC) به طور کلی از توجه به این موضوع خودداری می کند و در عوض به جاه طلبی اعلام شده بریتانیا برای تبدیل شدن به یک قدرت سایبری جهانی “مسئول” اشاره می کند.

Computer Weekly برای شفاف سازی با NCSC تماس گرفت اما در زمان انتشار پاسخی دریافت نکرده بود.

در مورد اظهارات براورمن، ESET جیک مور، مشاور امنیت سایبری جهانی، گفت: «قانون سایبری یکی از پیچیده‌ترین و دشوارترین حوزه‌ها برای مدیریت است، زیرا این رویدادها اغلب به هیچ کشور خاصی قابل انتساب نیستند. پویایی و البته تفاوت های بین ملت ها می تواند باعث تعارض خود یا حتی توانایی اجتناب از هر موقعیتی شود.

واضح است که چارچوبی برای مقابله با کشورهای متخاصم حیاتی است، اما پیچیدگی‌های موجود در این زمینه به خودی خود مشکلی برای توافق است. واضح است که برای مبارزه و همچنین مبارزه با جرایم سایبری بین‌المللی مانند جاسوسی و افزایش جنگ سایبری باید اقدامات بیشتری انجام شود، اما انتظار برای مجموعه‌ای از قوانین بین‌المللی اغلب با توجه به زمانی که برای این تصویب لازم است، فرصت بسیار بزرگ‌تری را به همراه دارد. ” او گفت.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا