جی وی لی رهبر سامسونگ عفو ریاست جمهوری دریافت کرد

0 0
Read Time:2 Minute, 17 Second

210104-5.jpg

رهبر سامسونگ، لی جائه یونگ، نفر دوم از راست، در اولین روز کاری سال 2021 از کارخانه تراشه پیونگ تاک این شرکت بازدید کرد. تصویر: سامسونگ

لی جائه یونگ، نایب رئیس سامسونگ، که جی وی لی نیز نام دارد، روز جمعه عفو ریاست جمهوری دریافت کرد. لی، رهبر واقعی سامسونگ، در میان فهرستی از 1693 نفر بود که توسط وزارت دادگستری این کشور اعلام شده بود که مورد عفو قرار گرفته‌اند و گفته بود که لی برای کمک به غلبه بر “بحران اقتصادی ملی” گنجانده شده است.

کره جنوبی سالانه با فرمان رئیس جمهور پیش از تعطیلات روز استقلال خود در 15 آگوست، که پایان حکومت استعماری ژاپن بر کره بیش از 70 سال پیش را جشن می گیرد، عفو ویژه ای صادر می کند. لی عفو کامل را دریافت نکرد، اما بازپروری کمتری را که سابقه کیفری او باقی مانده بود، اما حقوق محدود شده از محکومیت او برداشته شد.

نایب رئیس در ژانویه سال گذشته به اتهام رشوه و اختلاس مجرم شناخته شده بود اما مجرم شناخته شد در مرداد همان سال از زندان آزاد شد. حکم مجرمیت او را از مشاغل خاصی به مدت پنج سال محدود کرد، به این معنی که او نمی توانست یک پست کلیدی مانند مدیر داخلی سامسونگ داشته باشد، که اکنون می تواند.

علیرغم عفو اخیر، خطرات حقوقی برای لی به قوت خود باقی است او هنوز برای یک پرونده جداگانه در حال محاکمه است برای ادعای دستکاری قیمت سهام شامل دو شرکت وابسته به سامسونگ.

پس از عفو، نایب رئیس با تشکر از دولت و مردم به خاطر فرصت جدید به وی گفت که برای کمک به اقتصاد و ایجاد مشاغل جدید تلاش خواهد کرد.

نایب رئیس از اوایل سال جاری در فعالیت های تجاری خود بیشتر به چشم می خورد. لی بازدید شخصی از تاسیسات سامسونگ در کره جنوبی داشت و فناوری نیمه هادی این شرکت را به جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده نشان داد. در سفر ماه مه به این کشور.

در همان ماه، سامسونگ همچنین یک برنامه هزینه 5 ساله 355 میلیارد دلاری را اعلام کرد برای آنچه که آن را مشاغل استراتژیک می نامد که شامل نیمه هادی ها می شود. او همچنین برای دیدار با مدیر عامل ASML پیتر ونینک از اروپا دیدن کرد. ASML هلندی تامین کننده کلیدی تجهیزات سامسونگ است که برای ساخت نیمه هادی های پیشرفته مورد نیاز است.

تحلیلگران انتظار دارند که عفو لی ممکن است با اعلام خرید عمده توسط سامسونگ یا ارتقای او به ریاست، که جایگاه بالای کل شرکت تجاری که از آن زمان خالی بوده است، دنبال شود. پدرش لی کان هی در سال 2020 درگذشت. سامسونگ از سال گذشته به طور مداوم گفته بود که به طور فعال به دنبال خرید شرکت های دیگر است.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا