جانشینی در دنیای ERP

0 0
Read Time:6 Minute, 21 Second

یکی از تأثیرات مداوم همه‌گیری کووید-19، ترک دسته جمعی مشاغل توسط افراد است. این چالشی است که به شدت به صنعت فناوری ضربه می زند. طبق گزارش اخیر از کنفدراسیون استخدام و استخدام، سه حوزه اصلی که تحت تأثیر کمبود مهارت ها قرار گرفته اند، رانندگان HGV، پرستاران و برنامه نویسان/متخصصان توسعه نرم افزار هستند.

در نتیجه، تعداد زیادی از سازمان‌ها در تلاش هستند تا کارکنان جدید را برای پرکردن همه جای خالی فناوری خود یا حفظ کارکنان فعلی با مهارت‌های مناسب برای حمایت از تحول دیجیتال، جذب کنند.

آخرین گزارش رهبری دیجیتال از متخصص استخدام فناوری هاروی نش، گروه هاروی نش، فاش کرد که دو سوم (66 درصد) شرکت های بریتانیایی به دلیل کمبود استعدادهای موجود، قادر به همگامی با تغییرات نیستند.

مشکل این است که تبدیل یک کسب و کار به یک سازمان مدرن و دیجیتالی نیاز به دانش فنی دارد و این در تعدادی از زمینه ها کمبود دارد. هاروی نش دریافت که 43 درصد از سازمان‌ها از کمبود مهارت در امنیت سایبری رنج می‌برند، پس از آن داده‌های بزرگ/تحلیل‌گر (36 درصد)، معماران فنی (33 درصد) و توسعه‌دهندگان (32 درصد) قرار دارند – همه حوزه‌هایی که برای اجرای برنامه‌ریزی منابع سازمانی حیاتی هستند. سیستم های ERP)

از آنجایی که شرکت‌ها در حال حاضر برای جذب اعضای جدید تیم فناوری اطلاعات در تلاش هستند، این امر آنها را در برابر شکاف دانش آسیب‌پذیر می‌کند. اگر یک کارمند IT با تجربه، که ERP، مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) یا برنامه خاص صنعت شما را برای سال‌ها پیاده‌سازی و مدیریت کرده است، کسب‌وکار را ترک کند، به جانشینی برای انتقال دانش به آن نیاز دارد. اما اگر کسی به این کسب و کار نپیوندد یا به آن نقش بپیوندد، این امر باعث ایجاد مشکلاتی در اطراف اجرای مداوم چنین محیط‌هایی می‌شود.

این در حال حاضر به شدت توسط شرکت ها احساس شده است. تحقیقات اخیر از گروه کاربران SAP آمریکا نشان داد که 26 درصد از سازمان‌ها مهارت‌های پشتیبانی، توسعه و ارتقای سیستم‌های SAP را به عنوان مهارت‌های خود ارزیابی می‌کنند. چالش شماره یک در کار با فناوری». و این کمبود مهارت، پروژه ها را برای یک چهارم کاربران SAP متوقف می کند.

این مورد برای تامین کنندگان نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS) مانند Salesforce نیز صادق است: 54٪ از کاربران Salesforce کمبود کارکنان با مهارت های مربوطه را گزارش کرده اند، در حالی که 21٪ قادر به جذب استعدادهای مورد نیاز نیستند.

یک طرح جانشینی جامع ایجاد کنید

برای مقابله با این چالش‌ها، کسب‌وکارها باید یک طرح جانشینی جامع ایجاد کنند تا اطمینان حاصل شود که شکاف‌های مهارتی آنها را گرفتار نمی‌کند. عدم توسعه یک برنامه موثر می تواند منجر به افزایش تقاضاهای ذینفعان شود، نوآوری قربانی صرف روشن نگه داشتن چراغ ها و کاهش بهره وری و کارایی شود.

خبر خوب این است که علیرغم رقابت برای استعدادها، گزینه های مختلفی برای پاسخگویی به تقاضا وجود دارد. با شناسایی نقش‌ها و الزامات کلیدی در تیم فناوری اطلاعات، می‌توانید واجد شرایط بهترین روش برای پر کردن این موقعیت‌ها باشید. مهمتر از همه، شما باید تصمیم بگیرید که چه نقش های IT برای مزیت رقابتی حیاتی هستند و تصمیم بگیرید که چگونه بهترین منبع آنها را تامین کنید.

به عنوان مثال، فرض کنید شما یک کسب و کار تولیدی هستید و سیستم های زنجیره تامین شما برای تحویل به موقع بسیار مهم هستند. می‌توانید به دنبال استخدام باشید، می‌توانید کارکنان موجود را مجدداً مهارت دهید یا مهارت‌های بیشتری کسب کنید. یا می‌توانید کارکنان موقت یا یک شریک بیاورید، اما پس از آن باید مطمئن باشید که آن فرد یا شریک در موفقیت کسب‌وکار شما سرمایه‌گذاری کرده است، تخصص مناسبی دارد و نقشی که در تغییر سیستم‌های فناوری اطلاعات شما ایفا می‌کند را درک می‌کند. اگر آن خرید را دریافت نکنید، می تواند به یک گزینه گران قیمت تبدیل شود.

رویکرد یکپارچه تر

با توجه به اینکه بهترین راه برای مقابله با کمبود مهارت در سازمان خود را در نظر می گیرید، آنچه مهم است این است که به آن به صورت خام، استخدام یا برون سپاری نگاه نکنید. همانطور که برنامه های کاربردی از اهمیت استراتژیک را ترسیم می کنید، همیشه باید بپرسید: متخصصان در این زمینه چه کسانی هستند؟ آیا این ما هستیم یا شریک در موقعیت بهتری قرار دارد؟

سوال ثانویه این است: بهترین راه برای ادامه توسعه مهارت های مناسب چیست؟ اگر می‌خواهید یک محیط کاربردی تجاری مدرن و آینده‌نگر داشته باشید، واقعیت سخت این است که منابع و پیچیدگی به این معنی است که باید آنچه را که ارائه می‌دهید در اولویت قرار دهید.

همین امر در مورد جایی که تلاش های خود را برای یافتن و حفظ مهارت های مناسب متمرکز می کنید صادق است. اگر در بهترین موقعیت برای ارائه تخصص مناسب نیستید و تعداد زیادی از مهندسان ماهر برای پشتیبانی از برنامه های خود ندارید، باید شریک مناسب را پیدا کنید.

این بدان معنا نیست که آوردن یک شریک برای اجرای آن برنامه‌ها باید صرفاً مربوط به برون‌سپاری سیستم‌ها باشد تا چراغ‌ها روشن بماند. برعکس، اگر شریک مناسب با مهارت‌های مناسب را به دست آورید که روی اهداف تجاری شما سرمایه‌گذاری شده است، نه تنها برخی از سردردهای مهارتی خود را حل می‌کنید، بلکه شریکی خواهید داشت که می‌تواند به بهینه‌سازی و مدرن‌سازی آن برنامه‌ها به موازات شما کمک کند. روی سایر زمینه های کسب و کار تمرکز کنید.

به عنوان مثال، ما به مشتریان خود کمک کرده‌ایم تا عملکرد برنامه‌های کاربردی خاص را در زمینه‌های متنوعی مانند بانکداری مرکزی و اندازه‌گیری هوشمند برای تاسیسات توسعه دهند، زیرا ما دانش کاربردی صنعت و تجارت را داریم.

شریک مناسب می تواند به مشتری خود در مدیریت ردپای پیچیده برنامه های کاربردی داخلی، پیاده سازی های ابر خصوصی و عمومی کمک کند. شریک همچنین باید بتواند بر اساس نیازهای مشتری مقیاس را بالا و پایین کند. به عنوان مثال، اگر شما یک خرده‌فروش هستید، شریک باید بتواند تیم خود را در فصل اوج خرده‌فروشی افزایش دهد تا اطمینان حاصل شود که عملیات کسب‌وکار همیشه بدون مشکل انجام می‌شود.

ایجاد یک استراتژی پشتیبانی یکپارچه تر می تواند راه حلی برای این الزامات باشد. شرکت ها فقط باید با یک شریک پشتیبانی واحد برای مدیریت محیط فناوری اطلاعات ترکیبی خود کار کنند، نه اینکه با چندین تامین کننده سروکار داشته باشند.

از این نظر، شما باید شریک زندگی خود را در برنامه ریزی جانشینی مهارت ها به شما کمک کند، اما این به معیارهای صلاحیت برای انتخاب شریک زندگی شما بعد جدیدی می بخشد.

یک شریک پشتیبانی استراتژیک و تعمیر و نگهداری دائماً بر روی مهارت های تیم خود سرمایه گذاری می کند زیرا این کار اصلی آنها است و اطمینان حاصل می کند که شرکت شما به آخرین مهارت ها برای برنامه های کاربردی داخلی و ابری دسترسی دارد.

همچنین تضمین می کند که شما خدمات مداوم و جامعی دارید، صرف نظر از اینکه مجموعه IT شما چقدر پیچیده است. با ساده‌سازی روابط خود با چندین تامین‌کننده، این می‌تواند بر پشتیبانی نرم‌افزاری اغلب متناقض، غیرشخصی و ناکارآمدی که می‌توانند ارائه کنند غلبه کند.

با استفاده از یک رویکرد یکپارچه تر برای پشتیبانی، شرکت ها از مزایای عملیات و عملکرد بهینه، هدایت پس انداز و منابع برای تمرکز بر نوآوری و سیستم های فناوری اطلاعات که مزیت و رشد رقابتی را امکان پذیر می کند، بهره مند می شوند.

امانوئل هوز نایب رئیس گروه و مدیر کل EMEA در خیابان ریمینی است


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا