تقاضای چین برای خودروهای الکتریکی دو برابر می شود و این کشور را به بزرگترین و سریع ترین بازار خودروهای برقی در حال رشد تبدیل می کند

0 0
Read Time:2 Minute, 33 Second

panasonic-tesla-form-gigafactory-electric-vehicle-battery-behemoth.png

مبارزه با لبخند

افزایش قیمت سوخت خودروهای الکتریکی را به گزینه ای جذاب تر از همیشه تبدیل کرده است. آ مطالعه کانال ها نشان می دهد که خودروهای برقی (EV) با فروش 4.2 میلیون دستگاه خودرو در سراسر جهان در نیمه اول سال 2022، رشد 63 درصدی نسبت به نیمه اول سال 2021 داشته است. اکثر وسایل نقلیه الکتریکی در سرزمین اصلی چین و تنها در ایالات متحده فروخته شده است. بخش کوچکی از بازار را تشکیل می دهد.

دیدن: 5 بهترین خودروی الکتریکی سال 2022

چین بزرگ‌ترین و سریع‌ترین بازار خودروهای برقی را در جهان دارد: 2.4 میلیون خودروی برقی در نیمه اول سال 2022 به مشتریان در سرزمین اصلی چین تحویل داده شد که معادل 26 درصد از کل فروش خودرو در چین است. در نیمه اول سال 2021، خودروهای برقی تنها 10 درصد از فروش خودرو در چین را تشکیل می دادند، به این معنی که تقاضا در یک سال دو برابر شد.

screen-shot-2022-08-11-at-9-27-38-am.png

برآورد Canalys، آگوست 2022

فروش خودروهای برقی در سرزمین اصلی چین در نیمه اول سال 2022 بیش از دو برابر شد و اکنون با اختلاف بزرگترین بازار خودروهای برقی است. 57 درصد از فروش جهانی خودروهای برقی در سرزمین اصلی چین بوده است. با 118 درصد رشد سال به سال، سریع ترین رشد را دارد. جیسون لو، تحلیلگر اصلی Canalys می گوید.

اروپا با تحویل 1.1 میلیون خودروی برقی در نیمه اول 2022 که 20 درصد از فروش خودروهای آنها را تشکیل می دهد، خیلی عقب نیست. اروپا 27 درصد از فروش بازار جهانی را در نیمه اول 2022 در اختیار دارد. علیرغم اینکه سهم زیادی از بازار را به خود اختصاص داده است، فروش خودروهای برقی در اروپا با رشد 4 درصدی در خودروهای الکتریکی تحویل شده به اروپا از نیمه اول سال 2021 شتاب خود را از دست داده است.

ایالات متحده تنها 10 درصد از بازار جهانی خودروهای الکتریکی را با 413000 دستگاه خودرو در نیمه اول 2022 به خود اختصاص داد. علیرغم اینکه سهم بسیار کمی از بازار را به خود اختصاص داده است، ایالات متحده شاهد رشد سالانه 62 درصدی با خودروهای الکتریکی بود که 6 درصد از سهم بازار را تشکیل می دادند. کلیه خودروهای سواری تحویل داده شده است. برای اینکه ایالات متحده شاهد افزایش تقاضای خودروهای الکتریکی باشد، تولیدکنندگان خودروهای بیشتری باید وارد بازار خودروهای الکتریکی شوند.

دیدن: سونی و هوندا قصد دارند یک شرکت جدید خودروهای الکتریکی تشکیل دهند

علیرغم بهبود طیف وسیعی از خودروها و خودروهای برقی از برندهای بیشتر، تسلا همچنان تقریباً 60 درصد از فروش را در ایالات متحده در نیمه اول 2022 به خود اختصاص داده است. برندهای محبوب خودرو در ایالات متحده مانند شورولت، فورد، هوندا، جیپ، نیسان و تویوتا کریس جونز، معاون و تحلیلگر ارشد Canalys می گوید، در حال حاضر تعداد بسیار کمی از مدل های EV را بین خود می فروشند.

رهبران تولید EV عبارتند از BYD، Tesla، SAIC Motor، Volkswagen و Geely. شایان ذکر است که OEM های چینی بر تولید خودروهای الکتریکی تسلط داشتند و BYD، SAIC Motor و Geely در پنج تولیدکننده برتر خودروهای برقی قرار داشتند.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا