تعمیر پلاستیک های شکسته؟ این مواد بهتر از سوپرچسب هستند

0 0
Read Time:2 Minute, 48 Second

پلاستیک های شکسته این روزها یک واقعیت زندگی است. پلاستیک ها یا در اثر افتادن یا استفاده نادرست یا در اثر کهولت سن می شکند.

سلاح انتخابی من در جنگ با زباله و ارسال اشیا به محل دفن زباله بوده است چسب سیانواکریلات — این چیزها با نام های زیادی مانند چسب فوری، چسب قدرت یا سوپرچسب – و در کل چیزهای بسیار خوبی است.

اما از کامل بودن فاصله زیادی دارد.

به نظر من عملکرد چسب های سیانواکریلات بسیار متفاوت است. به برخی چیزها خوب می چسبد، اما به چیزهای دیگر چندان خوب نیست. همچنین، تعمیرات آن در دمای اتاق به خوبی دوام می آورد، اما استفاده از آن برای تعمیر چیزی که قرار است در محیط گرم (مانند گلخانه) یا محیط سرد (مانند یخچال) باشد، می تواند ناامید کننده باشد.

و بعد از چندین دهه استفاده از سیانواکریلات برای تعمیر مواد، من هنوز در مورد آن محتاط هستم. به همه جا می رسد، و اگرچه عملکرد آن ممکن است در برخی مواد ضعیف باشد، می توانید مطمئن باشید که یک چیز واقعاً خوب به آن می چسبد، و آن پوست انسان است.

و مطمئناً نمی خواهید که سوپرچسب به چشمان شما وارد شود.

چند نفر گفته اند که برای تعمیر چیزها باید چسب کیور UV را امتحان کنم، بنابراین روز قبل آن را امتحان کردم.

و من تحت تاثیر قرار گرفتم.

توجه داشته باشید که کیتی که من توصیه می کنم دارای یک نور UV کوچک است، بنابراین لازم نیست نگران خرید جداگانه آن باشید.

برخلاف سیانواکریلات که چسب را اعمال می‌کنید و چند ثانیه قبل از عمل کردن آن فرصت دارید، رزین UV تا زمانی که نور ماوراء بنفش را روی آن قرار ندهید، خوب نمی‌شود، بنابراین زمان بیشتری برای کار به شما می‌دهد.

پخت رزین UV با یک نور UV کوچک

پخت رزین UV با یک نور UV کوچک

همچنین، چون رزین ضخیم‌تر است، می‌توانید از آن برای ترمیم بهتر و راحت‌تر از سیانوآکریلات استفاده کنید (برای رسیدن به همان نتیجه می‌توانید مقداری جوش شیرین به سیانواکریلات اضافه کنید و پیوند قوی‌تری ایجاد می‌کند، اما دوباره می تواند کثیف شود).

رزین UV همچنین از چسباندن اتفاقی صورت خود به هر چیزی که در حال تعمیر هستید جلوگیری می کند. فکر نمی کنید می توانید ناگهان صورت خود را که به چیزی چسبیده است پیدا کنید؟ دوباره فکر کن

من با چسب های رزین UV روی تعدادی مواد مختلف آزمایش کرده ام که نتایج چشمگیری داشته است. به نظر می رسد برای تعمیر چیزهایی که در معرض گرما و سرما قرار می گیرند بسیار بهتر عمل می کند، و برای ساختن مواد در زمانی که چیزی در هنگام انقباض پلاستیک شکسته شده است (که در طول زمان اتفاق می افتد) عالی است.

یکی از اشکالات این است که رزین UV برای درمان به اشعه ماوراء بنفش متکی است، بنابراین در هر کجا که آن را اعمال می کنید، باید بتوانید نور را روی آن قرار دهید تا آن را درمان کنید. این را در نظر داشته باشید زیرا آن را برای برخی از برنامه ها نامناسب می کند.

به عنوان مثال، اگر چیزی را به پایین می‌چسبانید، افزودن رزین زیر آن کارساز نخواهد بود، زیرا درمان نمی‌شود.

اما در کل، من تحت تاثیر قرار گرفتم. این چسب به طور کامل جایگزین چسب سیانواکریلات نمی شود، اما ابزار دیگری در جعبه ابزار است.

و به سرعت به یک ابزار ضروری تبدیل شده است.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا