بله، روبات ها تسلط یافته اند (پس چرا ما اهمیتی نمی دهیم؟)

0 0
Read Time:4 Minute, 6 Second

مهندس نرم افزار در مورد کنترل فرآیند جوشکاری رباتیک به جوشکار در کارخانه توضیح می دهد.  -

Nitat Termmee/Moment/Getty Images

طی دو سال گذشته شاهد افزایش بی‌سابقه‌ای در پذیرش ربات‌ها توسط بخش‌های مختلف، از جمله کارفرمایان بزرگ مانند تولیدکنندگان و اپراتورهای انبار مانند آمازون بوده‌ایم. این روند از قبل در زمان شیوع بیماری همه گیر رو به افزایش بود، اما کمبود نیروی کار و فشارهای زنجیره تامین، آن را بیش از حد افزایش داد و دیگر راه برگشتی وجود ندارد.

در پایان سال 2021، Global X رشد روبات های صنعتی را پیش بینی می کند از 16 میلیارد به 37 میلیارد در 10 سال آینده، با اشاره به اهمیت سال 2022 به عنوان نقطه اوج پذیرش.

این برای انسان چه معنایی دارد؟ و با توجه به ترس های طولانی مدت از تأثیر روبات ها بر کارمندان، چرا معامله بزرگ تری در این مورد انجام نشده است؟

Veo، که فراهم می کند حس و هوش به چهار تا از بزرگترین شرکت‌های روبات‌سازی در جهان (FANUC، Yaskawa، ABB، و Kuka)، با بررسی بیش از 500 سازنده در سراسر ایالات متحده، بریتانیا و ژاپن در سه ماهه دوم، بخشی از پاسخ را دریافت کرد. آنچه در گزارش حاصل مشخص است، چشم انداز اتوماسیون تولید 2022 Veo Roboticsاین بدون شک نقطه عطفی در رابطه ما با اتوماسیون است، رابطه ای که در آن ربات ها در بخش هایی که قبلاً به شدت به نیروی انسانی متکی بودند عادی می شوند.

بیش از 55 درصد از تولیدکنندگان جهانی در حال حاضر ده ربات یا بیشتر در تاسیسات خود دارند که تقریباً یک نفر از هر سه (32 درصد) گفته است که 30 یا بیشتر دارد. همه‌گیری و بازار داغ تاریخی به وضوح ارتباط زیادی با این موضوع دارد. از آنجایی که ترس از تورم و رکود به تولیدکنندگان می‌رسد، از هر سه یک نفر می‌گویند «کاهش هزینه و پیچیدگی تولید» یکی از بزرگترین چالش‌های آن‌ها طی شش ماه تا یک سال آینده است. با این حال، این هنوز چالش استخدام و آموزش کارگران ماهر (37٪) و محدودیت های زنجیره تامین (34٪) را دنبال می کرد.

این بیت آخر سرنخ مهمی در معمای این است که چرا ما فریادهای هشدار بیشتری در مورد تغییر پویایی نیروی کار ناشی از اتوماسیون نمی شنویم. بازار کار قوی از نظر تاریخی به این معنی است که کارمندان مانند سال‌های گذشته احساس نمی‌کنند. به طور قابل توجهی، این امر درک عمومی از اتوماسیون را تغییر داده است، همانطور که روندها در بخش مصرف کننده به سمت مواردی مانند خدمات بدون تماس (که روبات ها برای آن مناسب هستند) و تحویل (به طور روز افزون قلمرو وسایل نقلیه خودران) تغییر کرده است.

همچنین: نه واقعاً، روبات‌ها در شرف انجام کارهای زیادی هستند

robot-interaction.png

Veo

با این حال، نکته مهمتر این است که وقتی آب به آرامی به جوش می آید، عنصری از قورباغه در قابلمه نگهداری می شود. طبق گزارش Veo، همکاری انسان و ربات در سال گذشته برای 6 تولیدکننده از 10 تولیدکننده افزایش یافته است، زیرا تسهیلات به اتوماسیون برای کمک به کارگران در میان کمبود نیروی کار روی می آورند. این امر منجر به این برداشت از سوی کارفرمایان و کارمندان شده است که اتوماسیون جایگزین کارگران نیست، که احتمالاً درست است، اما احتمالاً یک پدیده موقت و انتقالی است. اکثر تولیدکنندگان (57 درصد) معتقدند که روبات‌ها مستقیماً جایگزین کارگران نمی‌شوند، بلکه در کنار آن‌ها کار می‌کنند و کارگران انسانی را آزاد می‌کنند تا کارهای ماهرتر و کمتر تکراری انجام دهند.

همچنین یک جنبه تکنولوژیکی وجود دارد که مانع از این می شود که ربات ها عمده فروشی را در اختیار بگیرند. هیچ اشتباهی نکن؛ سیستم‌های اتوماسیون در سال‌های اخیر به طرز خارق‌العاده‌ای پیچیده شده‌اند و پیشرفت‌ها در هوش مصنوعی، بینایی ماشین، محاسبات ابری و فن‌آوری‌های حسگر را به پلت‌فرم‌های چابکی تبدیل کرده‌اند که می‌توانند به‌عنوان عمومی به‌گونه‌ای که پیشینیان اتوماسیون صنعتی خود کار کنند – فوق تخصصی برای انجام وظایف بسیار خاص – هرگز نتوانست

همچنین: ناشناس بودن: چرا این سلاح مخفی برای نیروهای کار دیجیتال است

با این حال، این فناوری به مراقبت از کودک زیادی نیاز دارد، به طوری که 81 درصد از تولیدکنندگان می گویند که با تعطیلی تولید توسط ربات سروکار دارند، که معمولاً به راه حل هایی با کمک انسان نیاز دارد.

همه اینها به مجموعه ای از شرایط منحصر به فرد اضافه می شود. ربات‌ها به‌طور قطع در بخش‌های مختلف نفوذ می‌کنند و به‌گونه‌ای به دست می‌آورند که تأثیر عمده‌ای بر بازار کار خواهد داشت. اما در حال حاضر، نگرش کلی نگرش پذیرش و عدم نگرانی است. اگر مجبور بودم شرط ببندم، شرط می‌بندم که کاهش بازار کار، افزایش تورم و رکود اقتصادی در آینده توجه بسیاری از افراد را در سال‌های آینده جلب خواهد کرد. ربات‌ها برای مدت‌های مدیدی یک ربات‌ها بوده‌اند، و علی‌رغم رضایت فعلی ما، احتمالاً تغییری در این مورد وجود ندارد.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا