بررسی BroadLink RM4 pro: خانه خود را با کمتر از 50 دلار هوشمندتر کنید

0 0
Read Time:7 Minute, 21 Second

Broadlink RM4 pro با کنترل های مختلف از راه دور

Broadlink RM4 pro به شما امکان می دهد دستگاه های کنترل از راه دور خود را در یک دستگاه ترکیب کنید

تصویر: ماریا دیاز / ZDNet

خانه های هوشمند در این غیر قابل انکار است اما ساخت یک خانه هوشمند ارزان یا یک فرآیند یک شبه نیست. خوشبختانه، چند محصول وجود دارد که به شما کمک می کند تا با آنچه در حال حاضر دارید کار کنید. یکی از آنها، Broadlink RM4 pro، یک راه ساده برای اضافه کردن چند امتیاز IQ به خانه شما با کمتر از 50 دلار است.

این دستگاه Broadlink یک کنترل از راه دور جهانی است که به عنوان بلستر مادون قرمز (IR) و فرکانس رادیویی (RF) کار می کند. اساساً این یک هاب است که به شبکه Wi-Fi شما متصل می شود، سپس می توانید دستگاه های کنترل از راه دور (RC) خود را در اطراف خانه راه اندازی کنید و آنها را به یک برنامه در تلفن خود اضافه کنید. بنابراین، پنکه سقفی RC قدیمی شما اکنون به جای کنترل از راه دور، از طریق تلفن یا حتی با صدای خود از طریق Amazon Alexa یا Google Home قابل کنترل است.

پسندیدن

  • گزینه اتوماسیون کم هزینه
  • می تواند دستگاه ها یا لوازم قدیمی را خودکار کند
  • دستگاه های کنترل صدا از طریق دستیار خانگی

دوست ندارم

  • مدتی طول می کشد تا راه اندازی شود
  • به راحتی با Apple HomeKit سازگار نیست
  • برای کار کردن باید در خط دید دستگاه ها باشد

مشخصات فنی

حداکثر محدوده IR 26 فوت / 8 متر
حداکثر برد RF 164f / 50 متر
اتصال شبکه 802.11b/g/n > 2.4 گیگاهرتز
پشتیبانی از RF 315 مگاهرتز و 433 مگاهرتز
سازگاری با کنترل صدا گوگل هوم، آمازون الکسا
منبع انرژی DC 5V 1A (Micro USB)

ما اخیراً یک رویه فیکسر 1999 خریداری کردیم که سعی کرده ایم آن را به قرن بیست و یکم بیاوریم. این خانه بیش از آنچه انتظار داشتیم یک گودال پول بوده است، بنابراین تعمیرات زیادی داشته ایم و اخراج سنجاب بیشتر بودجه ما را می خورد. در حالی که ما قبلاً ویژگی‌های زیادی را به خانه خود جایگزین کرده‌ایم و اضافه کرده‌ایم، تغییراتی مانند تعویض تمام پنکه‌های سقفی با پنکه‌های هوشمندتر هنوز در فهرست اولویت‌های ما بسیار کم است. این جایی است که این کنترل از راه دور جهانی Broadlink وارد می شود.

جذاب ترین ویژگی BroadLink RM4 pro، تنوع گسترده دستگاه هایی است که از آن پشتیبانی می کند. تقریباً هر چیزی که دارای کنترل از راه دور باشد را می توان به برنامه اضافه کرد و از طریق تلفن یا دستیار صوتی خود کنترل کرد. این بدان معناست که می‌تواند تلویزیون‌ها، فن‌ها، پرده‌ها یا پرده‌های موتوری، مرطوب‌کننده‌ها، دوربین‌ها، کلیدهای نور، درب‌های گاراژ، بخاری‌ها، بلندگوها و موارد دیگر را کنترل کند.

خود دستگاه یک هاب سیاه و سفید ساده و سبک است که تنها 5.6 ​​اونس وزن دارد. دارای چراغ وضعیت LED است که در راه اندازی مفید است. تا زمانی که واحد RM 4 pro را بتوان به دیوار وصل کرد، می‌توان آن را در هر جایی در محدوده دید سایر لوازمی که می‌خواهید کنترل کنید، قرار داد.

چرا یک بلستر IR/RF تهیه کنیم؟

مانند همه دستگاه‌ها، Broadlink RM4 pro دارای مزایا و معایب است، اما اگر نمی‌دانید که چرا ممکن است به این کنترل از راه دور جهانی نیاز داشته باشید، در نظر بگیرید که چه چیزی به خانه شما می‌آورد:

  • دستگاه های کنترل از راه دور قدیمی تر را در خانه خود تنظیم کنید تا با یک برنامه در تلفن هوشمند خود کنترل شوند
  • اتوماسیون ها و صحنه های مختلف ایجاد کنید تا دستگاه های شما در خانه به طور خودکار روشن یا خاموش شوند
  • موارد مختلف کنترل از راه دور مانند تهویه مطبوع، بخاری، پرده و پرده موتوری، کرکره، پنکه، پروژکتور و موارد دیگر را در یک برنامه در گوشی هوشمند خود ترکیب کنید.
نمای نزدیک از RM4 pro با LED قابل مشاهده

تصویر: ماریا دیاز / ZDNet

مانند بسیاری از دستگاه‌های موجود در بازار، Broadlink RM4 pro فقط به یک شبکه 2.4 گیگاهرتز متصل می‌شود، که معمولاً چیز مهمی نیست، فقط چیزی است که باید هنگام انتخاب بلستری مانند این و در حین راه‌اندازی به خاطر داشت. هنگام راه‌اندازی، تلفن شما نیز باید به همان شبکه متصل باشد، اما پس از آن می‌توانید از برنامه از شبکه دیگری یا خارج از خانه خود استفاده کنید.

به عنوان یک خانواده هوم کیت اپل، ما یک هوم پاد مینی اجرای نمایش به عنوان دستیار خانگی ما Broadlink RM4 pro مستقیماً با HomeKit سازگار نیست، با این حال، مگر اینکه از چیزی مانند Hoobs یا Homebridge استفاده کنید، هنوز هم می تواند یک مکمل مفید برای خانه شما باشد. این کنترل از راه دور جهانی Broadlink همه دستگاه‌هایی را که می‌خواهیم از آنها استفاده کنیم در برنامه خود ترکیب می‌کند، بنابراین ما خیلی نگران نیستیم که به راحتی با HomeKit سازگار نیست — هنوز. در آینده، مطمئن هستم که یا در نهایت از Homebridge برای ادغام آن استفاده خواهیم کرد یا به یک دستیار صوتی دیگر جهش خواهیم کرد تا دخترمان سیری پول خود را به دست آورد.

دستیارهای صوتی دیگر سازگار با Broadlink RM4 pro آمازون الکسا و گوگل هوم هستند و همچنین می توان آن را در IFTTT ادغام کرد.

Broadlink RM4 pro نصب شده است

Broadlink RM4 pro نصب شده است

تصویر: ماریا دیاز / ZDNet

Broadlink RM4 pro از یک سنسور دما و رطوبت پشتیبانی می کند که در یک کابل USB گنجانده شده است که می توانید آن را جداگانه یا با دستگاه خریداری کنید. این سنسور بسته به آنچه که تشخیص می دهد، امکان ایجاد اتوماسیون های مختلف را فراهم می کند. برای مثال می توانید یک اتوماسیون را اضافه کنید که در آن اگر دمای اتاق به 75 درجه برسد، یک پنکه سقفی روشن می شود.

ویژگی اتوماسیون لزوماً مختص صاحبان سنسور دما و رطوبت نیست. میانبرها، روال‌ها و صحنه‌ها در واقع دارای یک راه‌اندازی بسیار ساده در برنامه Broadlink هستند. افزودن موقعیت مکانی خود در هنگام راه‌اندازی به برنامه اجازه می‌دهد تا شرایط آب و هوایی فعلی اطراف شما را نشان دهد، بنابراین می‌توانید در صورت کاهش دما به زیر آستانه تعیین‌شده، اتوماسیون‌هایی را برای راه‌اندازی یک بخاری فضا راه‌اندازی کنید. یا می‌توانید محرک‌های دیگری را تنظیم کنید، مانند اجرای یک دستگاه خاص در زمان خاصی از روز، زمانی که دستگاه دیگری کار می‌کند، یا هر دقیقه تنظیم شده.

در حالی که RM4 pro مستقیماً با HomeKit سازگار نیست، می توانید دستگاه هایی را که در برنامه دارید به عنوان میانبر در iPhone خود به سیری اضافه کنید.

راه اندازی Broadlink RM4 pro

نمای کلی برنامه Broadlink

تصویر: ماریا دیاز / ZDNet

راه اندازی می تواند یکی از معدود معایب این دستگاه باشد. من نظرات متفاوتی از کاربران پیدا کردم. راه اندازی یا یک نسیم است یا یک تجربه وحشتناک. برای من، راه اندازی کمی وقت گیر بود، دروغ نمی گویم. من قبلاً چند ویدیوی راه‌اندازی را تماشا کرده بودم که در آنها به نظر می‌رسید اکثر مردم به شکیبایی کلید راه‌اندازی این دستگاه اشاره می‌کنند، و خوب، صبر یکی از ویژگی‌های من نیست.

شریک زندگی من یک تجربه کاملا مخالف داشت. افزودن دستگاه‌ها و دکمه‌های برنامه‌نویسی برای او بی‌درد بود، اگرچه او اعتراف می‌کند که در هنگام راه‌اندازی سخت است.

بخش بزرگی از این که چرا راه اندازی می تواند کمی دشوار باشد این است که دستگاه باید همیشه در خط دید دستگاه باشد. این همچنین به این معنی است که برای کنترل بلندگوهای مختلف در اتاق‌های مختلف، به عنوان مثال، به یک Broadlink RM4 pro در هر یک از اتاق‌ها نیاز دارید که هر کدام می‌توانند با دستگاهی که کنترل می‌کند در خط دید قرار بگیرند.

یک مزیت این است که شما هر دکمه یا عملکرد را در یک زمان برنامه ریزی می کنید، به همین دلیل است که صبر مهم است، اما امکان ویرایش، تغییر نام و سفارشی کردن کارهایی که هر دکمه از تلفن شما انجام می دهد را فراهم می کند.

با این حال، پس از راه‌اندازی دستگاه‌هایتان، می‌توانید از هر کجا که هستید از تلفن خود استفاده کنید و دستگاه‌های خود را کنترل کنید، که ما توانستیم بدون مشکل این کار را انجام دهیم.

خط پایین

این کنترل از راه دور جهانی برای کنترل پنکه های سقفی، چراغ ها و تلویزیون ما از راه دور مفید بوده است. بعد از راه اندازی بی عیب و نقص کار می کند، و برای مثال، خاموش کردن فن طبقه پایین از تخت در طبقه بالا بسیار شیرین است. من مشتاقانه منتظر هستم که شومینه و چراغ های کریسمس خود را در پاییز اضافه کنم و ببینم چگونه است. ما از این واقعیت لذت بردیم که این یک گزینه کم هزینه بود که مزایای زیادی به زندگی روزمره ما اضافه کرد، بنابراین قطعاً ارزش هر پنی را دارد.

جایگزین هایی که باید در نظر گرفته شوند


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا