با دستورات اسلش قدرت اضافی به Slack اضافه کنید

0 0
Read Time:3 Minute, 27 Second

Slack به استاندارد واقعی برای همکاری و ارتباطات تیمی / کارکنان / خانواده تبدیل شده است. نه تنها نصب و استفاده از آن آسان است، بلکه ویژگی های زیادی را نیز برای تقویت بهتر تعامل و کار روزانه شما ارائه می دهد.

اکثر مردم از ویژگی‌های اساسی Slack مانند بحث‌ها، موضوعات، پیام‌های مستقیم و اشتراک‌گذاری فایل استفاده می‌کنند. اما آیا می دانستید ابزار دیگری وجود دارد که می تواند به استاد شدن در Slackdom کمک کند؟

آن ابزار دستورات اسلش است.

دستور اسلش چیست؟ به بیان ساده، دستوری است که با کاراکتر / (اسلش) شروع می شود. هنگامی که کاراکتر / را تایپ می کنید، بلافاصله به رابط Slack شما (خواه دسکتاپ یا برنامه تلفن همراه) اطلاع می دهد که آنچه در ادامه می آید یک دستور است (از این رو نام “فرمان اسلش” نامیده می شود).

بیایید دریابیم که این چگونه کار می کند و انواع دستوراتی که می توانید با آن استفاده کنید.

با استفاده از دستورات اسلک اسلش

یک دستور اسلش در ابتدایی ترین شکل خود به صورت زیر است:

/command options

مثلاً بگویید می‌خواهید یک پیام سریع به یک کانال Slack ارسال کنید. به عنوان مثال، شما TaskA را تکمیل کرده اید و می خواهید TeamX بداند که آماده است. برای آن باید تایپ کنید:

/msg #TeamX TaskA is complete

یا اگر می خواهید یک پیام مستقیم برای کاربر ارسال کنید، دستور اسلش به صورت زیر خواهد بود:

/msg @USER Good job on finishing TaskA!

اگر برای انجام کاری بعداً نیاز به تنظیم یادآوری داشته باشید، چه؟ Slack شما را با دستور اسلش پوشانده است. به عنوان مثال، شما نیاز به یادآوری دارید که هر روز ساعت 3 بعد از ظهر با مادر خود تماس بگیرید. برای آن، ما از دستور اسلش یادآوری مانند زیر استفاده می کنیم:

/remind me to call my mom at 3PM every day

نکته خوب در مورد دستورات اسلش این است که آنها زبان مشترک را می فهمند. حتی می توانید تولد آینده کسی را مانند اینها به خود یادآوری کنید:

/remind me on May 15 to wish Olivia a happy birthday

حتی می توانید از یادآوری برای سایر کاربران استفاده کنید، مانند:

/remind @olivia about our meeting in 2 hours

گرفتن آن؟ من فکر می کردم شما. اما در مورد دیگر دستورات اسلش مفید چطور؟ در اینجا لیست کوتاهی از مفیدترین دستورات اسلش را گردآوری کرده ام:

  • /دور و /فعال – شما را به عنوان دور یا فعال تغییر می دهد.

  • /dnd TIME – شروع یا پایان را برای یک دوره مزاحم نشوید (که در آن TIME توصیف یک دوره زمانی است، مانند /dnd به مدت 30 دقیقه) تنظیم می کند.

  • / نادیده گرفتن CHANNEL – به شما امکان می دهد یک کانال را قطع و وصل کنید (که در آن CHANNEL نام یک کانال است).

  • /وضعیت TEXT – به شما امکان می دهد وضعیت خود را تنظیم کنید (که در آن TEXT یک پیام است، مانند وضعیت / وضعیت در یک جلسه یا وضعیت / در حال انجام یک رقص snoopy).

  • /جستجوی TEXT – به شما امکان می دهد پیام ها و فایل ها را در Slack جستجو کنید (که در آن TEXT رشته ای از کاراکترها است، مانند /search from: @olivia Linux یا /search in: #dev-ops Linux)

  • / میانبرها – لیستی از میانبرهای صفحه کلید را که می توانید در Slack استفاده کنید نمایش می دهد.

  • /سازمان بهداشت جهانی – حداکثر 100 عضو کانال فعلی شما را فهرست می کند.

در نهایت، اگر مطمئن نیستید که همه دستورات اسلش چه کاری می توانند انجام دهند، فقط تایپ کنید / برای نشان دادن یک لیست کامل از دستورات اسلش موجود برای فضای کاری شما (شکل 1).

شکل 1

slash.jpg

دریافت کمک با دستورات اسلش در اپلیکیشن اسلک موبایل.

و این اصول اولیه استفاده از دستورات اسلش در اسلک است. هنگامی که از این ویژگی مفید استفاده کردید، Slack را ابزاری بسیار کارآمدتر و قدرتمندتر برای نیازهای ارتباطی و همکاری خود خواهید یافت.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا