اینترنت کند است؟ در اینجا 11 دلیل و نحوه رفع آنها آورده شده است

0 0
Read Time:9 Minute, 29 Second

turtle-friendly-lighting-lorawan-for-good.png

تنها نوع سرعت آهسته ای که می خواهیم در اینجا ببینیم.

Jaco Beukman، Getty Images/iStockphoto

آیا از سرعت پایین اینترنت در خانه رنج می برید؟

ZDNet توصیه می کند


بهترین خدمات VPN

بهترین خدمات VPN

هر کارمند از راه دور باید یک شبکه خصوصی مجازی را برای ایمن ماندن آنلاین در نظر بگیرد.

با توجه به اینکه بسیاری از ما اکنون زمان قابل توجهی را در خانه سپری می کنیم، به خصوص زمانی که افراد متعددی در یک ملک وجود دارند، مبارزه برای ظرفیت می تواند منجر به انبوهی از مشکلات اتصال شود.

افت اتصال، تنگناها، تأخیر در جریان و دانلود محتوا، و سرعت پایین همه مشکلات رایج در خدمات اینترنت خانگی هستند — و ممکن است تقصیر ارائه دهنده شما نباشد.

همچنین: چگونه شبکه خود را برای کار از راه دور و یادگیری بهینه کنیم

در زیر، دلایل رایج کند بودن اینترنت شما را بررسی می‌کنیم – و پیشنهادهایی برای نحوه رفع آنها ارائه می‌کنیم.

فهرست مطالب

پهنای باند خود را ارزیابی کنید

اگر مشکلات سرعت ثابت دارید، پهنای باند شما اولین چیزی است که باید در نظر بگیرید.

مطمئن شوید که در بسته‌ای هستید که می‌تواند با مجموعه‌ای از دستگاه‌های امروزی و تقاضای آنها برای پهنای باند کنار بیاید. همانطور که توسط استیون جی وان نیکولز از ZDNet اشاره شده است، حداقل سرعت 30 مگابیت بر ثانیه توصیه می شود. در حالی که بسیاری از مناطق فقط با اتصالات کابل سرو می شوند، اگر فیبر در دسترس باشد، باید سرعت های بهبود یافته ای را ارائه دهد.

همچنین ببینید: وای فای کند؟ 8 راه برای افزایش سرعت شبکه اداری خانگی

اگر تصور شود که از پهنای باند بیش از حد استفاده می کنید، ممکن است ارائه دهنده اینترنت شما دریچه گاز را به سرویس شما تحمیل کرده باشد. در این صورت، باید با ارائه‌دهنده تماس بگیرید تا مشکل را حل کنید – و شاید دوباره درباره قرارداد خود مذاکره کنید یا ارائه دهندگان را به طور کامل تغییر دهید.

سرعت خود را بررسی کنید

اگر قبلاً از بسته‌ای مانند فیبر استفاده می‌کنید و دلیلی ندارد که به دلیل هزینه‌ای که می‌پردازید، از سرعت پایین اینترنت رنج می‌برید، به این آدرس مراجعه کنید. Speedtest.net یا Fast.com برای تجزیه و تحلیل زمان واقعی اتصال شما.

این خدمات رایگان، همانطور که در زیر نشان داده شده است، پینگ می کنند و سرعت دانلود و آپلود شما را بررسی می کنند:

screenshot-2021-02-01-at-11-13-17.png

اگر برای بسته‌ای تا حداکثر 30 مگابیت در ثانیه هزینه می‌کنید و مثلاً فقط سرعت‌های 2 یا 3 مگابیت در ثانیه دریافت می‌کنید، ممکن است مشکل از ISP شما باشد.

در این مرحله، ارزش آن را دارد که با ارائه‌دهنده خود تماس بگیرید تا ببینید آیا قطعی در منطقه وجود دارد یا خیر – یک راه آسان برای انجام این کار این است که نام ISP و “قطع” خود را در موتور جستجو تایپ کنید یا از وب سایت آنها بازدید کنید. همچنین می توانید از یکی دو همسایه بپرسید که آیا مشکل دارند یا خیر.

چراغ های سوسو زدن روی روتر شما همچنین ممکن است نشان دهنده مشکلی در خارج از خانه شما باشد، مانند کابل ها یا جعبه های اتصال.

با این حال، اگر فقط یک سرویس خاص آنلاین است که با آن مشکل دارید، به آن بروید پایین برای همه یا فقط من، آدرس را تایپ کنید و بررسی کنید که آیا سرعت پایین یا اتصال ناموفق شما به دامنه مشکل یا قطعی شخص ثالث است. گاهی اوقات، ناتوانی در دسترسی به دامنه های وب به خدمات شما مربوط نمی شود، بلکه به ISP ها یا شبکه های تحویل محتوا (CDN) مربوط می شود، مانند زمانی که Fastly بخش های وسیعی از وب را به دلیل غیرقابل دسترس بودن ایجاد کرد. قطعی در ژوئن 2021.

همچنین: بهترین تست‌های سرعت اینترنت: پنج تستی که به آن اعتماد داریم

روتر خود را ریست کنید

گاهی اوقات ساده ترین توضیح درست است. اگر سرعت شما ضعیف است، سعی کنید روتر خود را از برق بکشید، آن را برای 10 ثانیه یا بیشتر خاموش کنید و دوباره راه اندازی کنید. همانطور که یک رایانه شخصی گاهی اوقات نیاز به به روز رسانی دارد، روترها نیز گاهی اوقات نیاز دارند.

موقعیت روتر خود را بررسی کنید

دو دسته کلی از سخت افزارها برای اتصال خانه شما استفاده می شود: روتر سنتی یا شبکه مش (مگر اینکه به یک دستگاه تلفن همراه و راه اندازی 3G/4G/5G سلولی متکی باشید).

روترهای سنتی به عنوان یک هاب مرکزی عمل می کنند تا شما را به سرویس ISP خود پیوند دهند. این روترها ترافیک را از طریق یک نقطه دسترسی مدیریت می کنند.

در مقایسه، شبکه های مش واردکنندگان مدرن تری در بازار هستند که شبکه ای از گره ها را برای دسترسی به اینترنت ایجاد می کنند. به جای اینکه هر دستگاه خانگی به یک روتر متصل شود، این محصولات شامل یک هاب و گره هایی هستند که می توانند در مناطق مختلف خانه شما نقطه گذاری شوند — و دستگاه ها برای دسترسی به وب به نزدیک ترین گره متصل می شوند.

اگر از سخت‌افزار سنتی استفاده می‌کنید، مانند یک روتر پیش‌فرض ارائه‌شده توسط ISP، باید به خاطر داشته باشید که هر چه دورتر باشید، خطر مشکلات اتصال، سرعت پایین و افت اطلاعات بیشتر می‌شود. یک راه حل ساده این است که روتر خود را – شاید نزدیکتر به دفتر کار خود – یا در آن سرمایه گذاری کنید یک توسعه دهنده وای فای برای افزایش قدرت سیگنال

اشیاء نیز می توانند اتصال بین دستگاه های شما و روتر را مختل کنند. در صورت امکان، سعی کنید شلوغی اطراف روتر خود را به حداقل برسانید.

یک شبکه مش را در نظر بگیرید

املاک بزرگتر یا دفاتر خانگی واقع در باغ یا حیاط، با این حال، ممکن است به سادگی توسط یک مرکز اینترنت متمرکز قابل سرویس نباشند. در این صورت، جابجایی روتر کافی نخواهد بود و ممکن است زمان آن رسیده باشد که به جای آن یک شبکه مش در نظر بگیرید.

همچنین: شبکه مش در مقابل روترهای وای فای سنتی: بهترین کار برای دفتر خانه شما چیست؟

با توجه به این نکته، هر دو دسته می‌توانند سرعت‌های معقولی را ارائه دهند – اما شبکه‌های مش معمولاً برخی از سرعت‌ها را برای اتصال بهبود یافته قربانی می‌کنند. اگر به اتصالات مستقیم و پرسرعت برای پخش جریانی، بازی و برنامه‌های کاری پرقدرت نیاز دارید، یک ارتقا روتر استاندارد شما یک سرمایه گذاری ارزشمند است و احتمالاً بهتر از راه اندازی مش کار می کند. روتر پیش‌فرض که معمولاً توسط یک ISP ارائه می‌شود، ممکن است نیازهای پهنای باند را در خانه‌های امروزی برآورده نکند.

همچنین اگر سخت افزار قدیمی شما نمی تواند آن را پشتیبانی کند، ثبت نام برای یک طرح اینترنت پرسرعت وجود ندارد. بنابراین، اگر سرعت پایین مشکل ساز است، باید سن روتر خود را نیز در نظر بگیرید.

همچنین ببینید:

سیم کشی خود را بررسی کنید

چیزی که ممکن است نادیده گرفته شود، اما می تواند باعث مشکلات اتصال یا سرعت شود، سیم کشی اتصال روتر شما به سوئیچ، جک تلفن یا رایانه شخصی است. اگر سیم‌های شما قدیمی هستند، ممکن است بخواهید آن‌ها را تازه‌سازی کنید و سیم‌های ADSL/Ethernet قدیمی‌تر را جایگزین کنید و ببینید که آیا این مشکل را حل می‌کند یا خیر.

ربایندگان اینترنت را پیدا و تخلیه کنید

اگر از سرعت پایین رنج می برید، ممکن است به این دلیل باشد که شخص دیگری اشتراک اینترنت شما را ربوده است. روترها معمولاً با یک رمز عبور تصادفی تنظیم شده به عنوان پیش‌فرض ارائه می‌شوند و روی برچسب روی روتر شما چاپ می‌شوند، اما اگر رمز عبور خود را به چیزی ضعیف تغییر داده‌اید، از پروتکل ناامن استفاده می‌کنید یا نقطه اتصال Wi-Fi باز است، ممکن است در معرض خطر قرار بگیرید. افراد دیگری که بدون رضایت شما از شبکه شما استفاده می کنند.

برای قفل کردن اتصال یا تغییر رمز عبور، به صفحه پیکربندی روتر خود در یک مرورگر بروید. شما باید آدرس روتر خاص فروشنده خود را بررسی کنید – که معمولا چیزی شبیه به 192.168.0.1 است – یا یک جستجوی Google با نوع روتر خود انجام دهید، که باید آدرس مورد نیاز برای دسترسی به تنظیمات روتر و راه اندازی کاربران ناخواسته را ارائه دهد.

به کانالی با شلوغی کمتر بروید

کانال های Wi-Fi ارسال و دریافت داده ها را تسهیل می کنند. هنگامی که تعداد اتصالات شما زیاد است، ممکن است باعث ایجاد تنگنا شود که سرعت پهنای باند شما را کند می کند. وابسته به کدام کانال ها از روتر شما استفاده می کند، ممکن است بتوانید به مسیرهای ترافیکی کمتر سوئیچ کنید.

آنها با هم تفاوت دارند اندروید و iOS برنامه هایی برای تجزیه و تحلیل کانال های Wi-Fi شما به راحتی و نشان می دهد که چه دستگاه هایی به شبکه شما متصل هستند. به منظور تغییر کانال، می توانید وارد صفحه پیکربندی روتر خود شوید و از میان گزینه های موجود انتخاب کنید.

یک مکان VPN متفاوت را امتحان کنید

یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) نرم افزاری است که لایه ای از رمزگذاری را به اتصالات برقرار شده بین دستگاه شما و سرورها اضافه می کند و همچنین آدرس IP شما را پنهان می کند. اکنون که بسیاری از ما از خانه کار می کنیم، ممکن است دفاتر از شما بخواهند از VPN برای دسترسی ایمن به منابع شرکت استفاده کنید.

می توانید به عنوان مشتری پرداخت کننده در VPN مشترک شوید یا یک سرویس رایگان را انتخاب کنید. گزینه‌های پولی معمولاً سریع‌تر هستند، اما همچنان می‌توانند سرعت اینترنت شما را کاهش دهند زیرا از رله برای ترافیک استفاده می‌کنید – و اگر از سرویس VPN در زمان‌های اوج مصرف استفاده می‌شود، ممکن است ازدحام نیز وجود داشته باشد.

همچنین: بهترین خدمات VPN: ایمن و سریع به صورت رایگان ارائه نمی شود

یک راه حل سریع اغلب این است که یک گزینه مکان متفاوت ارائه شده توسط VPN شما را امتحان کنید. برای مثال، کاربران لندنی که روی یک سرور نیویورک تنظیم می‌کنند، می‌توانند از سرور دیگری که در بریتانیا واقع شده است استفاده کنند. با این حال، همه VPN ها یکسان ایجاد نمی شوند و می تواند تفاوت های قابل توجهی بین سرعت های ارائه شده وجود داشته باشد.

VPN های رایگان معمولاً توصیه نمی شوند زیرا در ازای دسترسی رایگان همیشه وجود دارد یک تجارت — چه در امنیت، داده های شخصی شما، یا سرعت. اگر از گزینه رایگان VPN استفاده می کنید و سرعت پایین آن غیرقابل تحمل است، ممکن است بخواهید به جای آن برای یک سرویس پولی ثبت نام کنید.

انتخاب های برتر فعلی ما شامل ExpressVPN، Surfshark، و NordVPN.

در ادامه بخوانید:

اسکن بدافزار

دلیل دیگری که ممکن است اینترنت شما کند باشد ممکن است ربطی به سخت افزار یا ISP شما نداشته باشد. اگر رایانه شما به بدافزاری مانند نرم افزارهای مزاحم آلوده شده باشد، ممکن است برنامه عملکرد کلی را با ذخیره کردن ذخایر حافظه کاهش دهد. فقط برای اطمینان، اسکن آنتی ویروس را اجرا کنید.

همچنین ببینید:

استفاده از پس زمینه خود را بررسی کنید

در نهایت، برخی از برنامه‌های تلفن همراه و برنامه‌های رایانه شخصی با نیازهای منابع سنگین یا نیازهای جریان ممکن است پهنای باندی را اشغال کنند که در غیر این صورت بدون اینکه متوجه شوید به آن نیاز دارید. هر نرم افزاری را که برای فعال بودن نیاز ندارید خاموش کنید.


نکته ای دارید؟ با ایمن از طریق واتس اپ در تماس باشید | سیگنال در +447713 025 499 یا بالاتر در Keybase: charlie0لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا