ایلان ماسک می گوید که Starship برای ارسال ماهواره های SpaceX Starlink 2.0 به مدار نیاز به کار دارد

0 0
Read Time:1 Minute, 41 Second

spacex-starlink-gettyimages.jpg

تصویر: Getty Images

ایلان ماسک اعتراف کرده است که روی استارشیپ، موشک پرتابی که هم اکنون در حال توسعه است، سرمایه گذاری می کند تا نسل بعدی اسپیس ایکس را دریافت کند. ماهواره های استارلینک به مدار

این میلیاردر فناوری در برنامه یوتیوب گفت: “ما برای کار و پرواز مکرر به Starship نیاز داریم، در غیر این صورت Starlink 2.0 روی زمین گیر می کند.” فضانورد روزمره.

او توضیح داد که فرستادن استارلینک 2.0 به مدار با راکت های فالکون 9 این شرکت که برای ارسال نسل اول ماهواره های استارلینک به فضا استفاده شد، قابل قبول نیست.

ماسک گفت: “فالکون نه حجم و نه جرم لازم برای گردش در مدار Starlink 2.0 را دارد. حتی اگر ماهواره را کوچک کنیم، مجموع جرم بالا فالکون برای انجام Starlink 2.0 کافی نیست.”

به گفته ماسک، اولین Starlink 2.0 با وزن حدود 1.25 تن و طول حدود هفت متر قبلا تولید شده است. او همچنین معتقد است که Starlink 2.0 با یک مرتبه بزرگی اولین نسل از ماهواره های Starlink SpaceX را جایگزین خواهد کرد.

ماسک گفت: “فقط به این فکر کنید که هر ماهواره چند بیت داده مفید می تواند انجام دهد.”

“Starlink 2.0 از نظر بیت های مفید داده تقریباً یک مرتبه بهتر از Starlink 1.0 است.”

روز سه شنبه، اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده (FAA) اعلام کرد که یک بار دیگر این کار را انجام خواهد داد تاخیر داشته باشد مهلت تعیین شده خود برای تکمیل ارزیابی زیست محیطی مورد نیاز Starship برای دو هفته دیگر.

در ابتدا، FAA برای تکمیل ارزیابی تا پایان سال 2021 نوشته شده بود، اما این مهلت بارها به عقب کشیده شده است. اخیرا از پایان آوریل تا 31 می.

در اواسط ماه مه، اسپیس ایکس گزارش داد که سرویس اینترنت ماهواره ای Starlink خود را در اختیار دارد در 32 کشور عرضه شد و از هفته گذشته، Starlink است دارای مجوز در هر هفت قاره، پس از دریافت تاییدیه نظارتی در نیجریه و موزامبیک.

پوشش مرتبط
لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا