اپراتورهای مرکز داده دوبلین نسبت به خطرات سیلاب ساحلی مرتبط با تغییرات آب و هوایی هشدار دادند

0 0
Read Time:3 Minute, 34 Second

از اپراتورهای دیتاسنتر دوبلین خواسته شده است که به آن توجه زیادی داشته باشند تغییرات آب و هوایی پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که هزاران ساختمان – از جمله نیروگاه‌ها – در شهر ایرلند ممکن است در سال‌های آینده در معرض خطر سیل‌های ساحلی باشند.

این بر اساس داده های به اشتراک گذاشته شده توسط شرکت فناوری آب و هوا Cervest است که از نشست آب و هوای دوبلین در این هفته برای انتشار تصویرسازی داده های سه بعدی از یک سناریوی آب و هوایی “کسب و کار معمول” استفاده کرد که نشان می دهد بخش های بزرگی از شهر ممکن است تا 1.7 متر در خطر باشد. سیل تا سال 2100

این شرکت در بیانیه ای گفت: “مناطق آسیب دیده شامل مشاغل، املاک خصوصی و تامین کنندگان انرژی خواهد بود.”

این امر اهمیت حداقل نگه داشتن گرمایش جهانی را تقویت می‌کند و اینکه مکان‌هایی که ما می‌شناسیم و آنها را به عنوان «تجهیزات دائمی» بدیهی می‌دانیم، امروزه بخشی از یک سیستم شکننده و به هم پیوسته هستند که با تغییرات آب و هوایی در حال تغییر است.»

پیش‌بینی آن نشان می‌دهد که بدون مداخله خارجی، بیش از 8500 ساختمان در منطقه مرکزی دوبلین ممکن است در اثر سیل‌های ساحلی، از جمله نیروگاه‌ها، آسیب ببینند، که می‌تواند منجر به اختلال گسترده و غیرمستقیم در مراکز داده واقع در منطقه بزرگ دوبلین و همچنین هر مکان دیگری شود. در منطقه مرکزی، ایگی باسی، مدیر عامل Cervest در بیانیه ای به هفته نامه کامپیوتر هشدار داد.

او گفت: «افزایش سطح دریا می‌تواند باعث آسیب و اختلال قابل توجهی در مراکز داده در دوبلین و جاهای دیگر شود و باعث قطعی، خرابی قابل توجه و اختلال در شبکه شود.»

همچنین تأثیرات ضربه‌ای وجود دارد که در سراسر شبکه منتقل می‌شود و بر تداوم کسب‌وکار زیرساخت‌های مهم مخابراتی که ستون فقرات اقتصاد ما را تشکیل می‌دهد تأثیر می‌گذارد – اثرات مخاطرات اقلیمی در سراسر شبکه احساس می‌شود، نه تنها در سایت. تحت تاثیر فیزیکی قرار گرفته است.»

همانطور که قبلا توسط Computer Weekly مستند شده بود، تقاضا برای ظرفیت مرکز داده در دوبلین و اطراف آن در سال‌های اخیر افزایش یافته است که عمدتاً به دلیل افزایش تقاضا برای ظرفیت سرور از سوی غول‌های ابری عمومی و اینترنت تقویت شده است. بنابراین، این بازار اکنون به عنوان یکی از بزرگترین بازارهای اروپا در نظر گرفته می شود.

باسی گفت: «برای اینکه واقعاً آماده باشند، رهبران مرکز داده باید دیدگاه واحدی نسبت به همه خطرات آب و هوایی داشته باشند. این شامل سیل می‌شود، اما استرس‌های دیگری مانند موج گرما نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.»

در آن نقطه، تجسم به اشتراک‌گذاشته‌شده در طول اجلاس تنها تأثیری را نشان می‌دهد که سیل‌های ساحلی مرتبط با تغییرات آب و هوایی بر دوبلین خواهد داشت، اما سازندگان آن گفتند سایر عوارض گرمایش جهانی – از جمله گرمای شدید و استرس باد – نیز می‌تواند دردسر بزرگی برای آن ایجاد کند. منطقه و مشاغل آن نیز.

این بیانیه می افزاید: «اگر سیاست های کاهش، مانند اجرای تعهدات ملی کاهش انتشار، تعهدات جنگل زدایی و اجرای قوانین اجباری در مورد استانداردهای گزارش دهی، در آینده نزدیک اعمال شود، این سناریو ممکن است تغییر کند.»

با وجود این، بر اساس رویدادهای آب و هوایی قبلی و اقدامات و اقدامات انسانی، اینرسی زیادی وجود دارد، بنابراین خسارات اجتناب ناپذیر است. حتی اگر فردا به صفر خالص برسیم، ریسک فیزیکی به دلیل اقدامات گذشته در سیستم ما قفل شده است.

به همین دلیل، باسی گفت که کسب‌وکارها و دولت‌ها دیگر نمی‌توانند خطری را که تغییرات اقلیمی بر دارایی‌های فیزیکی خواهد داشت نادیده بگیرند. او گفت: “برای درک این تصویر قدرتمند، نیازی نیست که یک دانشمند آب و هوا باشید.” «این یک مشکل جهانی را در سطح محلی قابل بررسی می کند.

«هوش اقلیمی Cervest با پشتوانه علمی، دیدی از دارایی‌های متصل را در مقیاس‌های مختلف امکان‌پذیر می‌سازد. با استفاده از این بینش‌ها، می‌توان در بازه‌های زمانی متعدد، خطرات آب و هوا و سناریوهای انتشار تصمیم‌گیری کرد. تعیین دقیق محل آسیب پذیری ما اولین قدم در کاهش قرار گرفتن در معرض خطرات آب و هوایی است.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا