انتقال داده های میز کمک: آنقدرها هم که به نظر می رسد غیرممکن نیست

0 0
Read Time:7 Minute, 51 Second

help-desk-migration.jpg

توسط Rawpixel.com — Shutterstock

این یک تصمیم سخت است. از یک طرف، شما تعداد زیادی داده حیاتی برای ماموریت دارید که عمیقاً با یک راه حل نرم افزاری موجود که همه آن ها را مدیریت می کند، در هم تنیده شده است. از سوی دیگر، آن راه حل نرم افزاری در حال شکست است و به نظر می رسد که بدتر خواهد شد. آیا مهاجرت می کنید (با تمام مشکلاتی که ممکن است به همراه داشته باشد)، یا فقط آنقدر آن را پایین می آورید که راه حل شما به ناچار خراب شود و بسوزد؟

من اخیراً با این تصمیم در مورد نرم افزار میز راهنمایی خود مواجه شدم. من حدود پنج سال از موارد مشتری در داخل محصولی به نام بسته شده بودم پشتیبانی عالی. این افزونه وردپرس قابلیت میز کمک را دقیقاً در داشبورد وردپرس فراهم می کند. Awesome Support در ابتدا عالی بود و هنوز هم زمانی که کار می کرد عالی بود، اما شروع به شکست کرد. دریافت پشتیبانی برای مشکلات Awesome Support چیزی جز عالی بود. وجود نداشت.

من کمی حفاری کردم و متوجه شدم که همینطور است تغییر مالک از طریق مزایده. یک توسعه‌دهنده اصلی در صفحه درباره سایت فهرست شده است، اما وقتی بازدید می‌کنید صفحه اصلی شخصی توسعه دهنده اصلی، می گوید که او این افزونه را در سال 2016 فروخته است. و در نهایت، شخصی که Awesome Support را خریداری کرده است، خود را در لیست قرار می دهد. صفحه درباره به عنوان یک “مدیر بازرگانی بی میل”.

به نظر می‌رسید که Awesome Support بدون هیچ توجه جدی توسعه‌دهنده برای همه مقاصد در حال اسکیت کردن است. این امر با عدم پاسخ کامل به بلیط هایی که در مورد افزونه های فریمیومی که خریداری کرده بودم و نمی توانستم سر کار بروم ارسال کردم، کاملاً مشهود بود.

موضوع این بود که من بیش از 600 مشتری داشتم که با بیش از هزار بلیط پشتیبانی از آنها حمایت می کردم. من به طور روزانه به نرم افزار میز کمک تکیه می کردم. به‌عنوان یک توسعه‌دهنده انفرادی (و این حتی شغل اصلی من نیست)، من این تجمل را ندارم که تمام روز را صرف جستجوی ایمیل‌ها برای درک تاریخچه مشکل مشتری خاص کنم. نرم افزار میز راهنمایی همه چیز را در مورد یک مشکل مشتری در یک مکان ادغام می کند و به من امکان می دهد در یک ساعت یا بیشتر در روز پشتیبانی انجام دهم.

بدون نرم‌افزار میز کمک خوب، نمی‌توانم به آن ادامه دهم.

این یک تصمیم نسبتا واضح بود: من نیاز داشتم که محیط حمایتی خود را تغییر دهم. بسیاری دیگر از توسعه دهندگان وردپرس استفاده می کنند به پیشاهنگ کمک کنید. وجود دارد پسوندهای موجود که آن را در وردپرس ادغام می کند. بنابراین Help Scout یک راه حل جایگزین مناسب برای پشتیبانی عالی بود.

مشکل این بود که هیچ راه روشنی برای انتقال تمام داده های من از پشتیبانی عالی به Help Scout وجود نداشت. Help Scout ویژگی واردات پشتیبانی عالی را ارائه نمی دهد.

این فقط یک واردات ساده از حساب های مشتری نیست. اغلب بیش از یک بلیط به ازای هر مشتری، بیش از یک ورودی در هر بلیط، و اغلب اسکرین شات های مرتبط با آن ورودی ها وجود داشت. برای اینکه بتوانم از کاربرانم پشتیبانی کنم، باید به همه آن داده ها، سازماندهی شده بر اساس کاربر و بلیط، دسترسی داشته باشم.

من با ایده شروع دوباره با یک سیستم پشتیبانی جدید بازی کردم. میتونستم اعلام کنم Help Desk Zero و برید جلو. اما سابقه تعامل با کاربران من بسیار ارزشمند بود. آن بلیت‌ها نه تنها وضعیت هر مشتری را به من می‌گفتند، بلکه حاوی علائم و راه‌حل‌هایی بودند که اغلب هنگام تلاش برای ردیابی راه‌حل‌های رفع اشکالات، استخراج می‌کردم.

این اطلاعاتی بود که نمی خواستم از دست بدهم. و همانطور که معلوم است، من مجبور نبودم.

بعدازظهر ماه ژانویه بارانی و ابری سرد بود که تصمیم گرفتم شنل Google-fu را بپوشم و برای یافتن راه حلی برای مهاجرت تلاشی را آغاز کردم. من مغزم را با یک فنجان داغ از محرک سیستم عصبی مرکزی کلاس متیل گزانتین به نام کافئین همراه با کمی شیر و شیرین کننده شارژ کردم. انگشتانم را خم کردم، بند انگشتانم را شکافتم، مطمئن شدم ماوس Logitech MX Master 3 و صفحه کلید MX Keys به طور کامل شارژ شدند و رشته های جستجوی من را راه اندازی کردند.

پس از تقریباً هزار ثانیه جستجو، چیزی که به نظر می رسید یک پاسخ احتمالی برای جستجوی من بود: خدمات در help-desk-migration.com. این کمی غافلگیرکننده بود، زیرا من با امید اما با کم توقع وارد این کار شده بودم. از این گذشته، Awesome Support فقط یک افزونه پشتیبانی از وردپرس است، نه یک سرویس میز راهنمای اصلی. و با این حال، help-desk-migration.com ادعا کرد که می تواند آن را مهاجرت کند.

هشدار اسپویلر: آنها انجام دادند. به طرز شگفت انگیزی

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، این شرکت طیف گسترده ای از خدمات مبدأ و مقصد را برای تبدیل ارائه می دهد.

screencapture-help-desk-migration-supported-platforms-2022-05-30-17-19-39.png

فرآیند مهاجرت

شما با انتخاب پلتفرم منبع خود و ارائه هرگونه اعتبار لازم یا کلیدهای API شروع می کنید تا help-desk-migration.com بتواند داده ها را بخواند.

screenshot-00001.jpg

در مرحله بعد، شاخصی را که قرار است برای مطابقت با رکوردها استفاده کنید، انتخاب می کنید. در مورد من، آدرس ایمیل کاربرانم شناسه کلید بود. همچنین می توانید نقشه های دیگری را مشخص کنید. در مورد من، نقشه ها به خوبی کار نمی کنند، اما من در یک دقیقه بیشتر در مورد آن صحبت خواهم کرد.

screenshot-00002.jpg

سپس به برنامه می گویید که چه چیزی را می خواهید حرکت دهید. من نگران نمایندگان نبودم (من تنها کسی هستم)، اما باید همه کاربران پشتیبانی عالی را به مشتریان Help Scout و همه بلیط های پشتیبانی عالی را برای گفتگوهای Help Scout منتقل کنم.

screenshot-00003.jpg

سپس یک واردات آزمایشی انجام می دهید. این به تعیین تعداد سوابق و هزینه شما کمک می کند. در مورد من، واردات آزمایشی ناموفق بود.

screenshot-00004.jpg

همچنین: توسعه دهندگان نرم افزار اوکراینی داستان ها و عکس های خود را از منطقه جنگی به اشتراک می گذارند

این گفتگوی من با مردمی را آغاز کرد رلوکیا، شرکت اوکراینی پشت help-desk-migration.com. همانطور که معلوم شد، من حمایت فوق العاده ای از آنها دریافت کردم. یک ایمیل سریع به آنها منجر به این شد که یک مخاطب خراب دارم که باید قبل از انجام آزمایش مهاجرت حذف کنم.

همچنین: چگونه می توانید به اوکراین کمک کنید: سایت ها و منابع اهدایی

دفعه بعد، آزمایش مهاجرت کار کرد، اما Help Scout به درستی نام کاربران من را نشان نداد.

image-006.png

می‌دانستم که داده‌ها آنجا هستند زیرا در داشبورد پشتیبانی عالی من نشان داده می‌شوند.

image-007.png

در این مرحله بود که Relokia وارد شد و در واقع کد مهاجرت خود را برای من تغییر داد. سوابق مقصد را از Help Scout حذف کردم و آزمایش دیگری انجام دادم. این بار، منطق کسب و کار برای نام و نام خانوادگی کمی دور بود.

در اینجا به نظر می رسید:

image-008.png

اساساً، اگر نام یا نام خانوادگی وجود داشت، اما نه هر دو، ریختن «نام خانوادگی» در این زمینه مشکل ساز بود. پس از چند ایمیل پشت سر هم در مورد اینکه سیستم آنها چه کارهایی را می تواند انجام دهد و چه چیزی برای من کار می کند، ما تصمیم گرفتیم که اگر نام خانوادگی در سابقه کاربر وجود نداشت، یک خط تیره قرار دهیم.

image-009.png

ما به یک مشکل دیگر برخورد کردیم که در آن رکوردی در پایگاه داده منبع من وجود داشت که به نوعی مشکل ساز بود. مردم Relokia به من کمک کردند تا آن رکورد را پیدا و پاک کنم، در آن مرحله من توانستم مهاجرت را به طور کامل کامل کنم.

screenshot-00005.jpg

بقیه داستان

در مجموع، روند مهاجرت چهار روز طول کشید. بیشتر آن به خاطر 27 ایمیلی بود که ما برای حل مشکلات مربوطه ارسال کردیم.

همانطور که تصویر بالا نشان می دهد، در مجموع 1943 رکورد منتقل شده است. این شامل 655 سوابق کاربر و 1288 رشته تیکت بود.

علاوه بر تمام مکالمات رفت و برگشت، Relokia وارد شد و واردات من را تغییر داد و برنامه‌نویسی سفارشی را انجام داد تا رابط کاربری خود را برای پشتیبانی عالی تغییر دهد، که با یکی از رایج‌ترین پلتفرم‌های مهاجرت آنها فاصله زیادی داشت.

بنابراین، به جای اینکه تمام سوابق پشتیبانی خود را از دست بدهم یا سعی کنم هفته‌ها را صرف کپی و چسباندن تمام داده‌های بلیط بین سرویس‌ها کنم، از help-desk-migration.com Relokia استفاده کردم و کار را در چهار روز انجام دادم، جایی که بیشتر کار در آنجا بود. در نهایت شامل پاسخ دادن من به پیام های ایمیل بود.

و این همه کمک و پشتیبانی سفارشی چقدر برای من هزینه داشت؟ مجموعاً 153 دلار. این یک معامله بود، کارساز بود و پشتیبانی استثنایی بود.

image-010.jpg

پس آره. انتقال داده های میز کمک قطعا آنقدرها هم که به نظر می رسد غیرممکن نیست. فقط از این سرویس استفاده کنید

آیا به پروژه مهاجرت فکر می کنید؟ آیا اخیراً داده های دیگری را انتقال داده اید؟ آیا توصیه یا داستان جنگی دارید که بخواهید به اشتراک بگذارید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.


می توانید به روز رسانی های روزانه پروژه من را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید. حتما من را در توییتر دنبال کنید @DavidGewirtz، در فیس بوک در Facebook.com/DavidGewirtz، در اینستاگرام در Instagram.com/DavidGewirtzو در یوتیوب در YouTube.com/DavidGewirtzTV.
لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا