افزایش استارت‌آپ‌های بریتانیا برای خروج، اما نیمی از آنها هنوز با مشکل مواجه هستند

0 0
Read Time:4 Minute, 16 Second

استارت‌آپ‌های بریتانیایی بیش از هر زمان دیگری در حال گسترش برای خروج هستند و درصد شرکت‌هایی که اکنون به خروج می‌رسند بیشتر از درصدی است که شکست می‌خورند. با این حال، طبق داده های شبکه کارآفرینی Tech Nation، حدود نیمی از آنها هنوز در مراحل اولیه رشد بدون حمایت کافی هستند.

در حالی که 23 درصد از استارت‌آپ‌های فناوری بریتانیا در سال 2022 به دور سرمایه‌گذاری سری C یا خروج از آن راه پیدا کردند – در مقایسه با 20 درصدی که در همان زمان از کار افتاد – ملت فناوری هشدار داده است که این «رویدادهای عمده نقدینگی» نباید از حمایت‌ها بکاهد. مورد نیاز اکثریت (50 درصد) شرکت هایی است که به طور مداوم با رشد، اشتغال و سرمایه گذاری پایین گیر کرده اند.

ملت فناوری گفت که پشتیبانی به ویژه برای آن حیاتی است تحقیق و توسعه شرکت‌های فشرده (R&D)، که چرخه‌های توسعه بسیار طولانی‌تری دارند و زمان بیشتری را برای رسیدن به بازار می‌برند.

«اگر این شرکت‌های فناوری اولیه و پیش‌بذری بخواهند به موتورهای مقیاس‌پذیر اقتصاد بریتانیا تبدیل شوند، عرضه سرمایه‌ای که رشد اولیه آنها را حفظ می‌کند باید در اولویت قرار گیرد، در غیر این صورت بریتانیا با خطر خفه کردن ستاره‌های آینده مرحله فناوری جهانی مواجه می‌شود. ،” آن گفت.

«در کل اکوسیستم استارت‌آپ، تأکید مجدد باید بر دسترسی به بودجه اولیه باشد. اما این نیاز به ویژه برای استارت‌آپ‌های با فناوری عمیق – کار بر روی فناوری‌های پیشرفته مانند هوش مصنوعی – صادق است [artificial intelligence] و محاسبات کوانتومی، که به فناوری تاثیرگذاری بریتانیا دامن می‌زند – و می‌تواند به دوره‌های طولانی‌تری از نوآوری فشرده در ابتدای سفر مقیاس‌پذیری آنها نیاز داشته باشد.

در ادامه این بیانیه آمده است که اگر بخش فناوری بریتانیا می‌خواهد در درازمدت موفق شود، باید بر پرورش شرکت‌های در مراحل اولیه یا با رشد آهسته در تمام مناطق کشور تمرکز کند و دسترسی آنها به منابع، پشتیبانی، مربیگری و فرصت‌های شبکه‌ای مورد نیاز را فراهم کند. برای تسریع رشد

در طول دهه گذشته، 54 شرکت فناوری (تقریبا 0.4٪ از کل بریتانیا) تحت عرضه اولیه عمومی (IPO) قرار گرفته اند که 37 مورد از آنها تنها در سال 2021 رخ داده است. این در مجموع 3.22 میلیارد پوند جمع آوری کرده است.

در همین دوره، بیش از 1200 خرید نیز وجود داشته است که ارزش کل شرکت‌های درگیر 12.5 میلیارد پوند است.

با این حال، اکثر IPOها و خریدها در بخش فناوری مالی (فین تک) به ترتیب 15 و 13 درصد اتفاق افتاده است. 13 درصد دیگر از خریدها در بخش امنیت سایبری انجام شده است.

جورج ویندزور، مدیر تحقیقات و داده در Tech Nation، گفت: «ما در بخش فناوری خود باید به چیزهای زیادی افتخار کنیم، زیرا شرکت‌های بیشتری به رویدادهای نقدینگی با کیفیت بالا دست می‌یابند.

ما می دانیم که بریتانیا به دلیل موفقیت خود در فین تک، که برای IPO ها غالب است، شهرت جهانی دارد، و اگرچه این خبر واقعاً هیجان انگیز است، نباید این واقعیت را نادیده بگیریم که حتی درصد بیشتری از شرکت های فناوری شاهد موفقیت یکسانی نیستند.

او گفت: «ما باید جدیدترین موج شرکت‌های فناوری بریتانیا را که در حال نوآوری برای رسیدگی به مشکلات مهم اجتماعی، بهداشتی و زیست‌محیطی هستند، پرورش دهیم.» ضروری است که ما به این شرکت ها حمایت لازم را بدهیم تا به پتانسیل کامل خود دست یابند و دنیای ما را برای بهتر شدن شکل دهند.

افزایش درآمد

در آغاز اوت 2022، الف تحلیل بخشی تحت حمایت دولت نشان داد شرکت‌های «فناوری ایمنی» بریتانیا طی سال گذشته شاهد افزایش ۲۱ درصدی درآمد بودند و به ۳۸۱ میلیون پوند رسیدند و آن را به یکی از سریع‌ترین بخش‌های صنعت فناوری بریتانیا تبدیل کردند.

طبق گزارش جداگانه ایپسوس که در 27 جولای منتشر شد، اعتماد، ایمنی و اقتصاد دیجیتالشرکت‌هایی که از فناوری ایمنی آنلاین استفاده می‌کنند، اعتماد بیشتر به برند، تعامل بیشتر کاربر و حفظ کارکنان و مشتریان بهتر را تجربه می‌کنند.

به طور کلی، ارزش بخش فناوری بریتانیا اکنون یک تریلیون دلار است پس از افزایش سرمایه گذاری در طول همه گیری کووید-19، آن را به سومین کشور در جهان پس از ایالات متحده و چین تبدیل کرد که به ارزش گذاری رسیده است.

داده‌های منتشر شده توسط Dealroom در مارس 2022 نشان داد که اکوسیستم فناوری بریتانیا در سال 2018 به ارزش 446 میلیارد دلار ارزش داشت، اما اکنون پس از رشد 42 درصدی بین سال‌های 2020 و 2021، در نتیجه سرمایه‌گذاری بیشتر بر روی نرم‌افزار و شرکت‌های دیجیتالی، به ارزش 942 میلیارد دلار می‌رسد. شروع همه گیری

افزایش شدید سرمایه گذاری در آغاز همه گیری همچنین همزمان با افزایش شدید تعداد شرکت های فناوری جدید در حال راه اندازی است. ارقام ایجاد کسب و کار در بریتانیا از مارس 2021 نشان می دهد که در طول سال 2020 هر نیم ساعت یک کسب و کار فناوری جدید ایجاد می شود که در مجموع نزدیک به 19500 نفر در سراسر بریتانیا ثبت نام کرده اند.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا