استفاده از هوش مصنوعی برای تغییر تجربه کارکنان

0 0
Read Time:6 Minute, 42 Second

هوش مصنوعی این پتانسیل را دارد که رایانه های شخصی کارگران را بیشتر مدرن کند. یاد بگیرند که چگونه.

Ai transform pc
تصویر: Kaikoro/Adobe Stock

سازمان‌های موفق مدت‌هاست که می‌دانند کارکنانشان بزرگ‌ترین دارایی آن‌ها هستند، اما آمارهای شغلی اخیر نشان می‌دهد که سازمان‌ها چقدر باید برای حفظ آنها تلاش کنند. به گفته وزارت کار ایالات متحده بررسی فرصت های شغلی و گردش کارنرخ ترک شغل در دسامبر 2021 در 4.2 میلیون نفر باقی ماند، در حالی که فرصت های شغلی همچنان بالا بود و 10.9 میلیون نفر بود. این یک نشانه قوی است که نشان می دهد این بیماری همه گیر، جداول را در پویایی کارفرما-کارمند تغییر داده است.

از آنجایی که خطوط بین کار و زندگی برای بسیاری محو شده است – کارمندان شروع به ارزیابی مجدد آنچه برای آنها مهم است و به نوبه خود، آنچه از کارفرمایان خود انتظار دارند، کرده اند. البته حقوق و مزایا همچنان مهم هستند، اما جزء میز محسوب می شوند. مردم اکنون خواهان انعطاف بیشتر، فرهنگ قوی و تعادل بهتر در کار و زندگی هستند. سازمان ها چه کارهای دیگری می توانند برای رفع نیازهای کارگران انجام دهند و فناوری چگونه می تواند نقشی ایفا کند؟

فناوری محل کار را وارد کنید

یکی از نکات کلیدی در این پازل این است که اطمینان حاصل شود که کارمندان از فناوری مناسب، از جمله دستگاه‌های به‌روز و همچنین نرم‌افزار و تجهیزات جانبی مناسب برخوردار هستند تا تجربه‌ای روان را بدون توجه به جایی که کار می‌کنند، داشته باشند.

این ممکن است واضح به نظر برسد، پس چرا به آن اشاره می کنم؟ این را در نظر بگیرید: یافته های سال 2020 مغز روی فناوری تحقیقات انجام شده توسط Dell Technologies و EMOTIV نشان می دهد:

  • کارمندان می توانند با استفاده از فناوری هایی که نه تنها جدیدتر هستند، بلکه با نرم افزار و خدمات صحیح پشتیبانی می شوند، در یک روز کاری به 37 درصد بیشتر دست پیدا کنند – این 15 ساعت در زمان کاری 40 ساعته در هفته صرفه جویی می کند.
  • از طرف دیگر، یک تجربه بد فناوری بدون در نظر گرفتن سواد رایانه ای درک شده توسط کاربر، به طور متوسط ​​بیش از 30 درصد عملکرد کارکنان را مختل می کند. کارکنانی که در طول روز کاری خود تجربیات بدی در زمینه فناوری دارند نیز دو برابر بیشتر احساس استرس می کنند.
  • و استرس ناشی از یک تجربه بد فنی فقط پس از اتمام کارتان از بین نمی رود. نتایج نشان داد کسانی که این لحظات پر استرس را تجربه می‌کنند، سه برابر بیشتر طول می‌کشد تا استراحت کنند و حتی با گوش دادن به موسیقی آرامش‌بخش بهبود پیدا کنند.

با تغییر بسیاری از مدل‌های کار از خانه به مدل‌های ترکیبی، کار از هر مکانی، بار فناوری برای ارائه تجربه کاربری روان و ایمن حتی بیشتر است. این شامل هر چیزی از اتصال پیشرفته گرفته تا توانایی سیستم برای فیلتر کردن نویز پس‌زمینه در حین تماس ویدیویی و تضمین حفظ حریم خصوصی و امنیت داده‌ها – حتی در هنگام حرکت است. و یک سس مخفی وجود دارد که می تواند در بسیاری از این موارد کمک کند: هوش مصنوعی.

انطباق و پیشرفت با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی می‌تواند به بسیاری از چیزهای کوچک کمک کند – یا لحظات کوچکی که من دوست دارم آنها را نام ببرم – که به طور قابل توجهی در طول یک روز کاری جمع می‌شوند و اگر کنار هم قرار گیرند، زمان و تمرکز شگفت‌انگیزی را می‌گیرند.

این را به عنوان مثال در نظر بگیرید:

این یکی از آن روزهاست: شما یک بار چند بار چرت زدید (هفته ای طولانی گذشته است). سپس درست زمانی که قهوه می خورید، تقویم شما را به یاد یک تماس ویدیویی در اوایل صبح می اندازد که قرار است شروع شود. شما وقت ندارید رمز عبور بسیار پیچیده خود را تایپ کنید و یا منتظر بمانید تا برنامه ها بارگیری شوند. شما همچنین برای حضور در دوربین آماده نیستید. بعد از اینکه چرخه صبح زود را با موفقیت پشت سر گذاشتید، احساس می کنید زمان تغییر مناظر فرا رسیده است و به کافی شاپ بروید. به محض رسیدن، متوجه می شوید که فراموش کرده اید سیم برق خود را بسته بندی کنید – روز کاری خود را کاهش می دهید.

دیدن: سیاست اخلاقی هوش مصنوعی (TechRepublic Premium)

درعوض، رایانه‌ای که از هوش مصنوعی و فناوری پیشرفته بهره می‌برد، می‌تواند برای تقویت و بهبود این روال کاری صبحگاهی وارد عمل شود، اگر:

  • چهره شما را تشخیص می دهد و وقتی آن را باز می کنید بدون نیاز به تایپ رمز عبور راه اندازی می شود. علاوه بر این، هر تماشاچی را شناسایی می کند، به شما اطلاع می دهد و از داده های روی صفحه شما محافظت می کند.
  • پهنای باند را برای اطمینان از اتصال بی عیب و نقص در تماس ویدیویی اولویت بندی می کند.
  • شما را به چندین شبکه متصل می کند در حالی که به طور هوشمند داده هایی را که از طریق هر شبکه منتقل می شود مدیریت می کند تا اطمینان حاصل شود که امنیت داده ها یا پهنای باند شبکه به خطر نمی افتد.
  • از فناوری شاتر وب‌کم خودکار استفاده می‌کند تا به شما نشان دهد وب‌کم شما خاموش است – دیگر نیازی به برداشتن تکه‌های کوچک نوار نیست.
  • زمان کارکرد باتری را بر اساس رفتار مصرفی شما افزایش می‌دهد و به سیستم اجازه می‌دهد تا زمانی که به برق متصل نیستید اقداماتی را برای صرفه‌جویی در مصرف برق انجام دهد.
  • برنامه های پرکاربرد شما را بر اساس نحوه استفاده شما بهینه می کند.
  • صداهای پس زمینه را شناسایی و حذف می کند تا وقفه های کمتری در تماس های کنفرانس داشته باشید.

هشتاد و یک درصد کارمندان معتقدند هوش مصنوعی عملکرد کلی آنها را در محل کار بهبود می بخشد. بسیاری حتی از کارفرمایان خود می خواهند که از این فناوری ها بیشتر استفاده کنند، که نشان دهنده تغییر انتظارات در حال ظهور در فناوری محل کار است. این ترکیبی از همه این لحظات کوچک در یک روز کاری است که باعث صرفه جویی قابل توجهی در زمان می شود. این یک برد-برد است: کارگران زمان بیشتری برای کمک به بهبود تعادل بین کار و زندگی خود دارند و کارفرمایان نیروی کار مولدتر و شادتری دارند.

بعدش چی؟

رایانه های شخصی به زودی حتی برای نیازهای یک نیروی کار مدرن مجهزتر خواهند شد. این شامل ویژگی‌های پیشرفته و هوشمند حریم خصوصی برای ایمن نگه‌داشتن داده‌های لپ‌تاپ‌ها از ناظران، گزینه‌های اتصال بیشتر و قوی‌تر، و راه‌های آسان‌تر برای دسترسی مستقیم به ابزارهای مختلف همکاری از طریق رایانه شخصی است. در ادامه این خط، یک رایانه شخصی مدرن با قابلیت‌های هوش مصنوعی پیشرفته تبدیل به یک هنجار در سراسر نیروی کار خواهد شد، و درست مانند سایر مزایا، کارکنان انتظار دارند به فناوری پیشرو مجهز شوند که زندگی آنها را آسان‌تر می‌کند.

رایانه شخصی نه تنها به دستگاه بهره وری ما تبدیل شده است، بلکه به نمادی قابل مشاهده از اینکه چگونه یک شرکت به کارکنان خود اهمیت می دهد تبدیل شده است. با ایجاد هوش، می‌توانید بهترین تجربه کاربری ممکن را برای کارمندان خود ایجاد کنید – نه تنها به حفظ استعداد، بلکه به ایجاد نیروی کاری متعهد، شاد و سازنده کمک کنید.

بورکارت دل
سارا بورکهارت، مدیر مدیریت محصول برای نرم افزار و تجربیات در Dell Technologies

سارا بورکهارت مدیر مدیریت محصول برای نرم افزار و تجربیات در گروه راه حل های مشتری دل است. تیم او راه‌حل‌های نوآورانه‌ای را تعریف و ارائه می‌کند که تجربیات کاربر نهایی را با رایانه‌های شخصی Dell بهبود می‌بخشد، در زمانی که انتظارات مردم از رایانه شخصی‌شان به سرعت در حال تغییر است. سارا یک بازاریاب محصول باتجربه است که با نقش‌های رهبری پیچیده‌تر در دل به موفقیت دست یافته است. قبل از دل، او در انواع کسب‌وکارهای کوچک فناوری برنامه‌ریزی و راه‌اندازی محصولات و برنامه‌های کانال کار می‌کرد.


لینک منبع

About Post Author

IT TV

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا