استارباکس در حال راه اندازی چیزی متفاوت است و گزینه های شما خنده یا گریه است

0 0
Read Time:3 Minute, 38 Second

screen-shot-2022-08-08-at-4-26-57-pm.png

لطفا نگران نباشید. این واقعی نیست.

(اسکرین شات از تبلیغات استارباکس)

اسکرین شات Chris Matyszczyk/ZDNET

من نمی توانم فکر نکنم که اغلب اوقات، آینده متعلق به افرادی است که هرگز نباید صاحب آن شوند.

اگر فیس‌بوک، گوگل و امثال آن توسط دستان انسان‌های حساس‌تر، دنیوی‌تر و به جرات‌تر ایجاد می‌شد، ما در آشفتگی باشکوه امروز گیر نمی‌افتیم.

بنابراین بله، همانطور که مطمئناً قبلاً حدس زده اید، ما امروز اینجا هستیم تا در مورد Starbucks بحث کنیم.

در اینجا شرکتی است که کمک های کوچک خود را به آینده انجام داد و بر خیابان ها، مراکز خرید، ذهن ها و مزارع قهوه در جهان تسلط یافت.

نه تنها انجام داد استارباکس خود را به خانه طبیعی قهوه صبحگاهی در یک لیوان کاغذی غیرقابل بازیافت تبدیل کرد، اما نشان داد که چگونه می توان از فناوری برای تقویت روحیه مهربانی استفاده کرد.

نه، من در مورد استفاده از روش های نظارتی برای جاسوسی از فعالیت اتحادیه صحبت نمی کنم. من در مورد آن – در آن زمان – برنامه نوآورانه صحبت می کنم.

این امر آنقدر خرید تکراری را به همراه داشت که کل فروشگاه‌های استارباکس مجبور شدند فضایی را به کسانی اختصاص دهند که نمی‌خواستند با انسان‌ها تعامل داشته باشند، ترجیح می‌دادند از قبل سفارش دهند، غرغر کنند، چنگ بزنند و بروند.

اما اکنون استارباکس چیز جدیدی در زمینه فناوری دارد و من نگران هستم. خوب، کمی.

در تماس اخیر شرکت با درآمد سه ماهه دوم، هاوارد شولتز، مدیرعامل در حال بازگشت قهوه زنجیره ای، مشاهده شده که ایده جدید آن “افزایش دهنده” خواهد بود.

برافزاینده یک نفر، مولد فرد دیگر است.

بنابراین نمی‌دانم وقتی می‌شنوید که استارباکس در حال راه‌اندازی «یک ابتکار دیجیتال جدید بسیار هیجان‌انگیز است که بر بستر دیجیتال پیشرو در صنعت فعلی ما به روش‌های نوآورانه‌ای جدید، همه حول محور قهوه و مهم‌تر از همه، وفاداری متمرکز شده است»، تعجب خواهید کرد.

اوه، هوارد شولتز. تو چارلز ام. شولتز نیستی. آنقدر کلمات پر سر و صدا در آن جمله وجود دارد که تقریباً نیازی به قهوه ندارید.

مدیرعامل استارباکس تمام نشده است: “ما معتقدیم این ابتکار دیجیتالی جدید با قابلیت Web 3 به ما این امکان را می دهد تا با رویکرد قدرتمند “ستاره های خرج کردن برای کسب درآمد” بر روی مدل تعاملی جوایز استارباکس فعلی بنا کنیم و در عین حال روش های جدیدی را برای تعامل عاطفی مشتریان معرفی کنیم. ، گسترش جامعه رتبه سوم دیجیتال ما و ارائه مجموعه گسترده تری از جوایز، از جمله تجربیات منحصر به فرد که در هیچ جای دیگری نمی توانید به دست آورید، ادغام اکوسیستم دیجیتالی جوایز Starbucks ما با مجموعه های دیجیتال مارک Starbucks به عنوان پاداش و یک عنصر جامعه ساز.”

آیا او جایی در آنجا نفس کشید؟ امیدوارم.

بله، استارباکس در حال ورود به دنیای ماوراءالطبیعه است، زیرا این همان کاری است که شرکت‌ها وقتی در مورد فناوری جدیدی می‌شنوند که «da kidz» ممکن است آن را دوست داشته باشد، انجام می‌دهند. یا ممکن است دچار وسواس شود. یا حتی بهتر از آن، ممکن است معتاد شود.

شولتز در مورد این نیات بسیار آشکار بود: “ما نمی خواهیم در تجارتی باشیم که در آن پایگاه مشتریان ما در حال پیر شدن است و وضعیت کمتر مرتبط با افراد جوان تر داریم.”

و البته مک دونالد، چیک فیل ای و دشمنان فانی دیگرشان همه قبلاً وفاداری خود را به امپراتوری سوم وب اعلام کرده اند.

همچنین: یک باریستای استارباکس به تازگی ثابت کرد که ما به ربات ها بیشتر از مردم اعتماد داریم

با این حال استارباکس با این رویکرد تجاری سازی شده جلوتر است، دقیقاً به این دلیل که Appworld را قبل از تبدیل شدن به یک چیز واقعاً بزرگ پیش بینی کرده بود.

ممکن است باور داشته باشید که زمانی که اپل ماسک انسانی خود را برای اعصار آزاد می کند — متاسفم، منظورم این است که این ماسک است چیز هدست AR/VR — همه خودمان را در دنیای بعدی حبس خواهیم کرد تا بتوانیم از این جهان دور شویم.

می ترسم عده ای از نوستالژیست ها ندانند که بخندند یا گریه کنند، وقتی متوجه می شوند که جهان به طور قابل تشخیصی مجازی می شود دقیقاً همانطور که تقریباً غیرقابل تشخیص می شود.

همه ما می خواهیم چندین بار در روز فرار کنیم، اما آیا این بهترین راه برای انجام این کار است؟

من خیلی مطمئن نیستم.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا