اتاق فکر پایداری فناوری اطلاعات: نقش تدارکات در کاهش شکاف پایداری

0 0
Read Time:4 Minute, 10 Second

هر سازمان و هر بخش فناوری اطلاعات در این سازمان ها، در نقطه متفاوتی از سفر خود برای رسیدن به صفر خالص خواهند بود. در طول این مسیر، برخی با «شکاف پایداری» مواجه می‌شوند، شکافی بین تعهدات اقلیمی که انجام داده‌اند و توانایی‌شان برای دستیابی به آن. این می تواند توسط کل یک تجارت یا به طور خاص تیم های فناوری اطلاعات آنها احساس شود.

برای بخش‌های فناوری اطلاعات، بخش عمده‌ای از انتشار گازهای گلخانه‌ای آن‌ها از تدارکات حاصل می‌شود. این شامل انتشارات تولید شده توسط کالاها، خدمات و شبکه هایی است که آنها خریداری می کنند. کلید تغییر عملکرد محیطی تیم فناوری اطلاعات در مورد تدارکات هوشمند و درک بهتر زنجیره تامین آنها است.

به عنوان مثال، هنگام انتخاب تامین کنندگان، در روشی که سایر هشدارها ایجاد می شود، استانداردهای آلایندگی باید لحاظ شود. به طور کلی، شفافیت محدودی در زنجیره تامین صنعت فناوری به طور گسترده‌تر وجود دارد. شرکت ها با محرمانه بودن کامل در مورد عملکرد زیست محیطی محصولات خود عمل می کنند. این می تواند مانع از دسترسی تیم های IT به ردپای کربن دقیق کالاها برای مقایسه با رقبا شود. این یک موضوع گسترده تر است، اما قابل توجه است، زیرا بدون این ارزیابی ها مقایسه یا بهبود آن دشوار است.

عناصر اصلی که یک تیم فناوری اطلاعات تهیه می کند، سخت افزار، همراه با نرم افزار، برق و اتصالات اینترنتی است. به دست آوردن درک بهتری از این زنجیره تامین و اتخاذ تصمیمات آگاهانه “دایره ای” بیشتر، رویکرد کلی برای تقویت پایداری یک بخش فناوری اطلاعات است.

در طول عمر یک محصول، این به معنای انجام اقداماتی است تا اطمینان حاصل شود که همکاران بیشترین بهره را از لپ‌تاپ، تلفن، چاپگر یا سرور می‌برند. این می تواند شامل تصمیم گیری هایی باشد که ممکن است در مصرف کربن صرفه جویی کند اما گران تر باشد. به عنوان مثال، تهیه تجهیزات حفاظتی، انتخاب پرداخت هزینه بیشتر برای تعمیر یک مورد، به جای تعویض آن، یا خرید یک کالای گران‌تر با طول عمر بیشتر. اما همچنین به دنبال نرم‌افزاری هستید که کمتر به سخت‌افزار جدید نیاز داشته باشد.

این به معنای دور انداختن تمام سخت‌افزارهای قدیمی برای جایگزینی با گزینه‌های پایدارتر نیست – بلکه می‌تواند به معنای خرید اقلامی باشد که در پایان عمر جایگزین می‌شوند، در حالی که اقلام فعلی تا حد امکان فعال هستند.

به دنبال این، تیم ها باید ببینند که پس از پایان عمر یک محصول چه اتفاقی برای آن می افتد. این شامل انتخاب سخت افزار در زمان خرید است که می تواند به راحتی شکسته و بازیافت شود، سپس اطمینان حاصل شود که این امر در اختیار شما قرار می گیرد.

بر خلاف ردپای انتشار و اهداف کاهش، هیچ استاندارد یا دستورالعملی در مورد کمی سازی دایره ای توافق شده وجود ندارد. هر کسی که می‌خواهد این موضوع را در ردپای انتشار گازهای گلخانه‌ای خود لحاظ کند، باید برای اطمینان از صحیح بودن تصمیمات اتخاذ شده و محاسبات، به دنبال مشاوره تخصصی باشد.

کاهش و کربن زدایی انرژی مورد استفاده برای تامین انرژی تجهیزات مهم است. این کار می‌تواند با انتخاب سخت‌افزار کارآمدتر آغاز شود، بنابراین انرژی کمتری مورد نیاز است، سپس نرم‌افزار را به‌گونه‌ای انتخاب و مدیریت کنید که انرژی کمتری مصرف کند.

دفاتر همچنین می توانند به این موضوع نگاه کنند که انرژی آنها از کجا تامین می شود تا اطمینان حاصل شود که برق مورد استفاده برای تامین انرژی دستگاه ها از تولید “سبز” یا تجدیدپذیر است. با حمایت از این کار، شاهد رشد استارت‌آپ‌های فناوری پاک، با تمرکز بر کمک به بهبود پایداری فناوری اطلاعات بوده‌ایم. این خدمات شامل راه حل های نوآورانه ای مانند جمع آوری اتلاف حرارت از تجهیزات فناوری اطلاعات برای گرم کردن اتاق ها می شود.

برای سازمان‌هایی که با «شکاف پایداری» مواجه هستند، ما بر اهمیت حفظ اهداف آب و هوایی در جلو و مرکز کارشان تأکید می‌کنیم. برخی از سازمان ها ممکن است به تأخیر انداختن یا تعدیل این موارد فکر کنند. با این حال، تاخیر تنها به این معنی است که تغییرات بیشتری در یک بازه زمانی فشرده بعدا مورد نیاز خواهد بود. شروع هر چه زودتر و استفاده از رویکرد مرحله‌ای، انتقال را آسان‌تر می‌کند. ما به شرکت‌ها توصیه می‌کنیم که بیشتر و سریع‌تر حرکت کنند تا شکاف‌ها را در اسرع وقت ببندند.

همچنین مهم است که در مورد پول از دست رفته فکر کنید. اکنون بیش از هر زمان دیگری نظارت عمومی بر روی مشاغل وجود دارد، مصرف کنندگان به اهمیت اقدامات اقلیمی آگاه هستند و از تحقیقات خود ما می دانیم که بسیاری در هنگام خرید کالاها و خدمات خود به دنبال این هستند. با حرکت زودهنگام و سریع، شکافی برای شرکت ها ایجاد می شود تا خود را از رقبا متمایز کنند. اما به محض رسیدن بازار، شرکت هایی که پیشرفت زیست محیطی نداشته اند ممکن است از نظر مصرف کنندگان عقب مانده تلقی شوند.


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا