آیا همکاری Samsung Galaxy Z Fold 4 مایکروسافت به معنای پایان سرفیس دو است؟

0 0
Read Time:5 Minute, 57 Second

Galaxy Z Fold 4 با قلم باز و بسته می شود

تصویر: سامسونگ

در آن رویداد Samsung Unpacked سه‌شنبه، سامسونگ یک مورد جدید ساخت گوشی هوشمند Galaxy Z Fold 4 نه تنها قدرتی است که همه از تلفن‌های تاشو انتظار دارند که بر رسانه‌های اجتماعی مسلط باشند، بلکه یک گوشی هوشمند با بهره‌وری فوق‌العاده است که مایکروسافت چندین سال تلاش کرده است (و عمدتاً شکست خورده) Surface Duo خط جالب اینجاست که این کار را با کمک خود مایکروسافت انجام داد.

این شرکت با سامسونگ متحد شد تا نسخه‌های سفارشی‌سازی شده مجموعه آفیس کامل خود، از جمله Teams و Outlook را به Fold 4 در قالب‌هایی بیاورد که از تمام آن صفحه نمایش اضافی بهره می‌برد و تجربه دو صفحه‌نمایش و چند برنامه را برای هر دو شرکت فراهم می‌کند. امید می‌تواند مشتریان را وادار کند که لپ‌تاپ‌های خود را در خانه بگذارند و با استفاده از هیچ چیز دیگری به جز گوشی‌های هوشمند خود کار را انجام دهند.

باید تعجب کرد: آیا خط Surface Duo مرده است؟ آیا مایکروسافت به سادگی به سامسونگ کمک کرده تا قبر یکی دیگر از ورودی های ناموفق ردموند در فضای گوشی های هوشمند را پر کند؟ پاسخ آنقدرها که ممکن است در ابتدا به نظر می رسد واضح نیست و به خوبی می تواند نشان دهنده این باشد که مایکروسافت آماده نیست تا از جاه طلبی های گوشی های هوشمند خود دست بکشد.

Galaxy Z Fold 4 باز است که تیم های مایکروسافت را نشان می دهد

تیم های مایکروسافت در حال اجرا بر روی Galaxy Z Fold 4 در حالت فلکس.

تصویر: سامسونگ

مشارکت هایی که این همه را ممکن می کند

سامسونگ در آن اعلام کرد رویداد بدون بسته بندی 10 اوت که با گوگل و مایکروسافت همکاری کرده است تا نسخه های طراحی شده سفارشی برنامه های این شرکت ها را به گلکسی زد فولد 4 با اندروید 12L. این نسخه‌های تخصصی برنامه‌هایی مانند YouTube، Gmail، Word، و Teams (که در بالا مشاهده می‌کنید) با ادغام با Fold 4 از فضای صفحه نمایش اضافی ارائه شده توسط نمایشگر اصلی تبلت‌مانند استفاده کامل خواهند کرد. ویژگی های نوار وظیفه و کشیدن و رها کردن برای ارائه یک تجربه چندوظیفه ای مانند رایانه شخصی با هدف هر دو جذب کاربران حرفه ای و جذب مصرف کنندگان پرمشغله.

گفتنی است ارائه سامسونگ Z Fold 4 "قدرت بهره وری را آشکار کنید"

یک راه‌اندازی سه‌پنبه‌ای که نشان می‌دهد چگونه Fold 4 می‌تواند تماس ویدیویی، ارائه و یادداشت برداری را به یکباره مدیریت کند.

تصویر: سامسونگ

در همین راستا، مشارکت با Meta و TikTok نسخه‌هایی از شبکه‌های اجتماعی و برنامه‌های رسانه‌ای آن‌ها را تولید کرد که قادر به بهره‌برداری از طرح‌بندی برنامه‌های جانبی هستند، که اساساً منعکس‌کننده دو گوشی هوشمند با اندازه کامل هستند که در کنار یکدیگر قرار دارند. چت کردن از یک طرف در حین بازی از طرف دیگر یا کار در دو برنامه متمرکز بر بهره وری به طور همزمان به لطف این طرح صفحه نمایش دوگانه امکان پذیر است.

اگر فرمت دو صفحه نمایش آشنا به نظر می رسد، به این دلیل است که مایکروسافت آن را در قلب فلسفه طراحی Surface Duo خود قرار داده است، و معتقد است که دو نمایشگر مجزا می توانند به بهترین وجه بهره وری و انعطاف پذیری بیشتری را برای کاربران فراهم کنند. مری جو فولی خودمان آن را پیدا کرد تلاش اصلی Duo برای اثبات این غیرقابل قبولی، و Duo 2 کاری برای بهبود چشم انداز انجام نداد. چند سال بعد، سامسونگ در حال ساخت یک قاب محکم است که نشان می دهد صفحه نمایش دوگانه هرگز راه حلی برای آن نبوده است.

دستی که یک Galaxy Z Fold 4 را در دست گرفته و صندوق ورودی ایمیل را نشان می دهد

طرح‌بندی دو صفحه‌ای که مایکروسافت برای نسخه Fold 4 Outlook ایجاد کرده است.

تصویر: سامسونگ

چرا مایکروسافت به سامسونگ کمک می کند تا Duo را شکست دهد؟

شاید عجیب به نظر برسد که به نظر می رسد مایکروسافت به رقیب خود در فضایی که در تلاش برای پر کردن آن است، فرصت می دهد. اما در واقع در مورد گوشی های هوشمند، این یک عمل غیر معمول نیست. برای سال‌های متمادی، مردم فکر می‌کردند که آیا گوگل در نهایت سازندگان گوشی‌های هوشمند اندرویدی مانند سامسونگ و موتورولا را با تلاش برای بیگانه کردن گوشی های اندرویدی خودش را بسازد.

همانطور که مشخص است، گوگل فقط قادر به همزیستی با رقبای خود نبوده است. می‌تواند با نشان دادن راه‌هایی برای بهینه‌سازی دستگاه‌هایشان که تنها سازنده اصلی پلت‌فرم اندروید می‌توانست آن‌ها را توسعه داده باشد، یک مزیت متقابل ایجاد کند.

نماهایی از Microsoft Surface Duo 2 در جلو و پشت

Surface Duo 2 و زیبایی شناسی دکمه دار آن.

تصویر: مایکروسافت

آیا این بدان معناست که مایکروسافت در نهایت از رویکردهای چندوظیفه ای که سامسونگ در اینجا به نمایش می گذارد سود خواهد برد؟ احتمالا. خود سامسونگ مطمئناً از گوشی‌های هوشمند اولیه نکسوس گوگل و نشانه‌های طراحی آن‌ها سود می‌برد. البته مایکروسافت باید آنچه را که برای صفحه نمایش تکی Fold 4 توسعه داده است با نمایشگرهای احتمالاً تقسیم شده یک صفحه تطبیق دهد. Surface Duo 3. به نظر نمی رسد این کار چندان سخت باشد، اما مایکروسافت قبلاً در مورد فضای گوشی های هوشمند در منطقه پایانی کاوش کرده است.

در حال حاضر، علاقه مندان به انجام چند کار که می خواهند یک دستگاه تاشو برای انجام کارها در حال حرکت داشته باشند (می دانید، افرادی مانند بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت) ممکن است بخواهید منتظر بمانید تا ببینیم آیا مایکروسافت دست به کار خواهد شد و به سادگی یکی از پیشنهادات فعلی سامسونگ را خریداری خواهد کرد. اما آیا مایکروسافت همچنان می‌تواند با سامسونگ رقابت کند، در حالی که شرکت‌های با تجربه‌تر در عرصه گوشی‌های هوشمند به نظر می‌رسد که تمایلی به رقابت با تسلط اولیه آن در گوشی‌های تاشو ندارند یا نمی‌توانند؟

چندین دستگاه Surface Duo در پیکربندی های مختلف

تصویر: مایکروسافت

آخرین فرصت مایکروسافت

را خط Surface Duo منحصر به فرد باقی می ماند، اما نه به روش خوبی. شکل غیر معمول تاشوهای Duo، قیمت‌های راه‌اندازی بالا (که در واقع با Duo 2 100 دلار افزایش یافت، و به نظر می رسد که چیدمان جدید صفحه نمایش همه از نظر مصرف کنندگان از دست رفته است. بدتر کردن اوضاع این واقعیت است که مایکروسافت به نظر می رسد همیشه یک قدم عقب تر بر روی عواملی مانند سرعت پردازنده، کیفیت دوربین و یکپارچگی برنامه.

اگر مایکروسافت بتواند توسعه‌های رابط کاربری را که برای سامسونگ ایجاد می‌کند به سمت بهبود Surface Duo 3 هدایت کند، این شرکت این شانس را دارد که یک دستگاه بهره‌وری واقعاً قانع‌کننده را به بازار عرضه کند. مطمئناً، هنوز هم باید از هاله همیشه حاضر “برای تجارت” خارج شود که به نظر می رسد مصرف کنندگان را از در نظر گرفتن بهترین محصولاتش باز می دارد. اما، اگر مایکروسافت بتواند این کار را انجام دهد، بیل گیتس ممکن است در واقع از گوشی ساخته شده توسط شرکتی که او در چند سال آینده تاسیس کرده است استفاده کند. تا آن زمان، من شرط می بندم که او قبلاً یک Galaxy Z Fold 4 را در صورت پیش خرید دریافت کرده است.

اگر می‌خواهید در پیش‌سفارش فولد 4 یا هر دستگاه دیگری که سامسونگ در Unpacked 2022 معرفی کرده است، به نسخه هد کانن من بیل گیتس بپیوندید، لینک‌های زیر را در اختیار شما قرار می‌دهیم:


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا