آیا فناوری می تواند «مد سریع» را پاک کند؟

0 0
Read Time:4 Minute, 16 Second

photo-credit-lens-production-2.jpg

سبک‌های Runway در هفته مد Kornit در تل‌آویو، سانتا باربارا، سبک کلاسیک 50 ساله نئوت را با ارتقای تازه‌ای برای این نمایش با چرم‌ها و مواد منحصربه‌فرد به نمایش گذاشت.

کفش Naot

در دهه گذشته، صنعت مد با مجموعه ای از نیروها مواجه شد که چیزی را به وجود آورد که اکنون به عنوان “” شناخته می شود.مد سریعلباس هایی که به سرعت و ارزان تولید می شوند، بدون توجه به رفتار کارگران یا محیط زیست. به عنوان یک توپ کریستالی برای ناظران روند.

با این حال، اکنون نیروهایی در کار هستند تا در خرابه های مد سریع سلطنت کنند. شرایط بازار، از جمله اختلالات زنجیره تامین جهانی، تولیدکنندگان پوشاک را وادار می کند تا تولیدات محلی بیشتری را در نظر بگیرند. مصرف کنندگان در حال تبدیل شدن هستند از نظر اجتماعی آگاه تر. و به گفته برخی در تجارت فناوری، سخت‌افزار و نرم‌افزار برای تمیز کردن مد سریع وجود دارد.

رونن ساموئل، مدیرعامل کورنیت دیجیتال، به ZDNet گفت: «مصرف‌کنندگان متوجه شده‌اند که لباسی که می‌پوشند، آلودگی عظیمی را در آن سوی دنیا ایجاد می‌کند. “این می تواند به نفع کورنیت — و کل جهان باشد. شما می توانید [produce clothes] به روشی پایدار شما نیازی به تولید مقادیر زیادی ندارید که بتوانید 30 درصد آن را دور بریزید. نیازی نیست رودخانه ها را آلوده کند. فناوری هایی برای انجام این کار وجود دارد و کورنیت در پایدارترین راه پیشرو است.”

کورنیت یک شرکت چاپ دیجیتال 20 ساله مستقر در اسرائیل است که فناوری را برای صنعت نساجی، مد و شرکت های دکور خانه ایجاد می کند. این شرکت چاپگرهای صنعتی و خانواده جوهر NeoPigment ثبت شده خود را تولید می کند که طیف رنگی را اجرا می کند. فرآیند فناوری چاپ آن امکان چاپ بر اساس تقاضای منسوجات را فراهم می‌کند و به برندها و طراحان این امکان را می‌دهد تا به محض نیاز، محصولاتی را که نیاز دارند تولید کنند. منسوجات نیز بدون نیاز به عملیات قبلی، بخار دادن یا شستن پارچه ها چاپ می شوند. کورنیت می گوید فرآیند چاپ بدون آب آن هدر رفتن آب و آلودگی را کاهش می دهد.

atlas-max-poly-hi-res2.png

Kornit Atlas MAX Poly جدیدترین عضو خانواده Kornit MAX و اولین محصول در صنعت برای تولید دیجیتال با حجم بالا برای طراحی پر جنب و جوش بر روی پوشاک پلی استر و پلی استر است.

کفیر زیو

ساموئل گفت، اما حتی با وجود سخت افزارهای موجود برای تولید منسوجات بر اساس تقاضا و سازگار با محیط زیست، “بازار پایدار نیست.”

او ادامه داد: با درک این موضوع، “ما فهمیدیم که باید نقش بسیار بیشتری در تغییر بازار داشته باشیم.” “هدف ما تبدیل شدن به سیستم عامل صنعت مد است.”

بنابراین Kornit KornitX را توسعه داد، یک پلتفرم مبتنی بر ابر که به برندها و طراحان اجازه می‌دهد مشاغل تولید نساجی را به نزدیک‌ترین محقق‌ها هدایت کنند. به عنوان مثال، ساموئل توضیح داد: “اگر من به Nike.com بروم و یک تی شرت سفارش دهم، این کار به یک شرکت در اسرائیل هدایت می شود که می تواند آن را به صورت محلی تولید و ارسال کند.”

با سخت افزاری برای پشتیبانی از تولید مسئولانه و کارآمد از نظر زیست محیطی، و نرم افزاری که به برندها کمک می کند تا این کار را به صورت محلی انجام دهند، حرکت بعدی Kornit ارتقاء بود.

shai-shalom-hi2.jpg

هفته مد Kornit تل آویو 2022 شامل 22 مجموعه از جمله مجموعه های Shai Shalom بود.

آویو اوراموف

“ما از خود پرسیدیم، بهترین پلت فرم برای توضیح آن به صنعت چیست… که دیگر محدودیتی وجود ندارد؟ شما نیازی به تولید 18 ماه قبل ندارید. می توانید در چند روز، هر چیزی را که می خواهید در هر نوع تولید کنید. ساموئل گفت: از پارچه، و کاملاً پایدار است. بنابراین گفتیم بیایید در هفته مد شرکت کنیم.

اما کورنیت به جای شرکت در رویدادهای سنتی صنعت، مجموعه ای از هفته های مد خود را آغاز کرد. این شرکت رویدادهایی در اسرائیل، میلان و لس آنجلس دارد. هفته آینده، هفته مد Kornit را به لندن می آورد. طراحانی که برای شرکت دعوت می شوند کمتر از یک ماه فرصت دارند تا یک مجموعه کامل ایجاد کنند – کاملاً با فناوری Kornit.

ساموئل گفت: “هر آیتم کاملاً متفاوت است، با رنگ ها و مواد متفاوت.” این رویداد همچنین با مدل‌هایی در هر سن، اندازه، رنگ و جنسیت، تنوع و فراگیری بیشتری را برای باند فرودگاه به ارمغان می‌آورد.

کورنیت در حال حاضر حدود 1300 مشتری دارد، از جمله فروشندگان، برندهای مد مانند آدیداس، تاجرانی مانند دیزنی و بازارهای آنلاین مانند Asos. این شرکت در این لحظه از اختلال، فرصت بزرگی برای مشارکت با برندهای مد بیشتر و بازارهای آنلاین می بیند.

ساموئل گفت: “چیزی در حال رخ دادن است، جهان در حال تغییر است.” بسیاری از برندهای جدید وجود دارند، برندهای در حال تکامل که بسیار بزرگتر می شوند. شین به بزرگترین برند در جهان تبدیل شده است — به هر حال ، آنها مد سریع هستند و آلودگی زیادی ایجاد می کنند — به دلیل آنچه که آنها را قادر می سازند … با تعداد تقریباً نامحدودی از طرح ها. ما نامحدود هستیم، اما یک قدم جلوتر می رویم.”


لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا