آیا ریزشبکه ها آینده بازیابی بلایا هستند؟ شاید ارزش آن را داشته باشد که روی یکی سرمایه گذاری کنید

0 0
Read Time:5 Minute, 50 Second

شبکه برق EcoFlow

شبکه برق یکی از آن شگفتی های فنی است که ما تا حد زیادی آن را بدیهی می دانیم. همانطور که بنزین تقریباً در هر گوشه خیابان به طور قابل اعتماد و ارزان جریان دارد، و ما می‌توانیم با یک دستگاه جیبی با کسی در نیمه راه دنیا تماس بگیریم، برق آنقدر قابل اعتماد و همه جا هست که ما به ندرت به آن فکر می‌کنیم.

دیدن: چک لیست پاور: عیب یابی خرابی هارد دیسک (TechRepublic Premium)

تحویل برق نیز در چند دهه گذشته تغییر چندانی نکرده است. علیرغم اینکه رهبران فناوری تقاضاهای فزاینده ای را برای شبکه های برق مطرح می کنند، این یک فرض مطمئن است که برق یک نگرانی مهم نیست. حداقل، تا زمانی که یک اختلال از راه برسد.

حدود یک دهه گذشته شاهد قطعی برق قابل توجهی بوده است که اخیراً ترکیبی از عواملی است که باعث خاموشی در مناطق وسیعی از تگزاس شده است، چندین اختلال در مقیاس بزرگ دیگر به دلیل همه چیز از آتش‌سوزی‌ها و زیرساخت‌های قدیمی، و خرابی‌های آبشاری در شبکه برق که منجر به قطعی برق می‌شود. در بسیاری از شمال شرق در سال 2003.

رهبران فناوری این حوادث را با سیستم‌های اضافی در مراکز داده و سایر مکان‌های حیاتی کاهش داده‌اند. با این حال، از آنجایی که نیروی کار پراکنده تر شده است، حفظ سیستم های حیاتی و کارگران کلیدی ما چالش برانگیزتر می شود.

ریزشبکه ها: آنچه قدیمی است دوباره جدید است

ایده ریزشبکه ها، سیستم های تولید و توزیع برق مستقل کوچک، به عنوان یک فناوری نوظهور مطرح شده است. با این حال، بسیاری از شرکت ها صاحب سیستم های تولید و توزیع برق محلی خود در روزهای اولیه برق رسانی بودند.

ژنراتورهای پشتیبان، باتری های خانگی و پنل های خورشیدی در همه جا رایج تر می شوند، اما این سیستم ها به طور کلی ثابت هستند. آنچه جدید است کلاس نوظهوری از سیستم های ریزشبکه ای است که قابل حمل، استفاده آسان و انعطاف پذیری معقولی است که ترکیبی از تولید انرژی خورشیدی، ذخیره باتری و تولید برق مبتنی بر سوخت فسیلی در قالبی مناسب برای مصرف کننده است.

یکی از نمونه‌های این فناوری از EcoFlow و خط تجهیزات برق DELTA آن می‌آید که می‌توان آنها را با هم ترکیب کرد و یک ریزشبکه قابل تنظیم ساخت. هسته این سیستم، DELTA Pro، ترکیبی از ذخیره سازی باتری، توزیع برق AC و DC، کنترل کننده شارژ خورشیدی و رادیو دسترسی Wi-Fi برای مدیریت و ارتباطات بین دستگاهی است.

DELTA Pro را می توان به “کیف” پنل خورشیدی 400 واتی این شرکت وصل کرد، یک بسته تاشو 25 پوندی که همراه با باتری داخلی، می تواند لپ تاپ ها را شارژ کند و تجهیزات شبکه اداری خانگی را تامین کند. یک ژنراتور هوشمند بنزینی نیز موجود است و به DELTA Pro متصل می‌شود تا زمانی که خورشیدی در دسترس نیست یا بارها خیلی زیاد هستند، به DELTA Pro متصل می‌شود.

شبکه برق EcoFlow در داخل ساختمان
تصویر: EcoFlow

در حالی که ژنراتورهای گازسوز چیز جدیدی نیستند، دستگاه های EcoFlow از طریق یک شبکه Wi-Fi محلی ارتباط برقرار می کنند. این اجازه می دهد تا ژنراتور گاز از طریق یک برنامه تلفن همراه پیکربندی شود تا زمانی که باتری به آستانه خاصی یا بین ساعات خاصی می رسد کار کند.

دیدن: شکاف جنسیتی COVID-19: چرا زنان مشاغل خود را ترک می کنند و چگونه آنها را به سر کار بازگردانند (PDF رایگان) (TechRepublic)

در یک آزمایش آزمایشی، پنل خورشیدی، DELTA Pro و ژنراتور گاز را راه‌اندازی کردم و دسکتاپ، مانیتورها و لپ‌تاپ‌های دفتر خانه‌ام را به هم متصل کردم. زمان اجرا به طور قابل توجهی به تجهیزات متصل بستگی دارد. در این مورد، راه‌اندازی من حدود 230 وات مصرف می‌کرد، و DELTA Pro تخمین زد که می‌تواند اساساً زمانی که خورشیدی وصل می‌شود و در نور کامل خورشید باشد، به طور بی‌نهایتی راه‌اندازی را تامین کند، زیرا پانل بین 250 وات تا 330 وات تولید می‌کند. با حذف پنل، سیستم 13 ساعت برق را گزارش کرد. ژنراتور هوشمند DELTA Pro را از 0% در حدود 1 تا 1.5 برابر با یک باک پر سوخت شارژ می کند، که کمی بیش از یک گالن بنزین است و به من اجازه می دهد تا حدود 30 ساعت قبل از تمام شدن برق و بدون آفتاب کار کنم.

تصویر: پاتریک گری/TechRepublic. EcoFlow در خانه نویسنده، دستگاه های کاری او را نیرو می دهد.

در سناریویی مانند خاموشی تگزاس، یک کارمند از راه دور یا یک دفتر کوچک می‌تواند سخت‌افزار EcoFlow را راه‌اندازی کند، DELTA Pro را به یک پریز دیواری یا حتی یک شارژر EV با یک آداپتور مخصوص، پنل خورشیدی 400 وات و ژنراتور گاز وصل کند. برای جلوگیری از مونوکسید کربن در بیرون قرار می گیرد. کارمندان می توانند دستگاه های حیاتی را به واحد وصل کنند و برق بمانند. در همان زمان، DELTA Pro باتری داخلی خود را از طریق انرژی خورشیدی، برق شبکه در صورت وجود یا استفاده از ژنراتور گاز به عنوان آخرین راه حل، شارژ کرد. واحدهای باتری اضافی را می‌توان در صورت نیاز وصل کرد که زمان‌های طولانی‌تری را در روزهای ابری فراهم می‌کنند یا استفاده از ژنراتور را کاهش می‌دهند.

بسته ترکیبی یک شبکه برق مستقل و مدیریت شده محلی ایجاد می کند. با ترکیب مناسبی از خورشید، بنزین و فعال‌سازی شبکه، سیستم می‌تواند تا زمانی که قطعات کار می‌کنند، برق را تامین کند.

این سیستم ها هنوز به اندازه کافی قابل حمل نیستند که در یک جعبه انداخته شوند و از یک مکان مرکزی به بیرون ارسال شوند. اجزای اصلی ریزشبکه EcoFlow (واحد هسته، سیستم خورشیدی 400 وات، ژنراتور گاز و کابل‌های مختلف) حدود 200 پوند وزن دارند. و احتمالاً برای ارسال به یک پالت نیاز دارد. با این حال، آنها در پشت یک سدان یا پیکاپ متوسط ​​قرار می گیرند. این تنظیم را می توان به راحتی از یک دفتر منطقه ای در مواقع اضطراری توزیع کرد یا در گوشه ای از گاراژ برای کارمندان مهم یا دفاتر منطقه ای ذخیره کرد.

به طور مشابه، در حالی که هزینه‌ها برای توزیع گسترده بسیار زیاد است، سیستم فوق با قیمت 6200 دلار برای اجزای کلیدی خرده‌فروشی می‌کند، با این حال، مانند بسیاری از محاسبات کاهش فاجعه، این قیمت ممکن است بسیار ناچیز به نظر برسد اگر گزینه جایگزین قطعی یک فرد مهم در طول یک قطع برق طولانی مدت باشد. یا مجبور به انجام یک حرکت مخاطره آمیز برای دسترسی به مکان دیگری با قدرت می شوند. این 6200 دلار در مقایسه با درآمد از دست رفته ممکن است ناچیز باشد.

همانطور که نیروی کار ما پراکنده تر می شود، کاهش بلایا چالش برانگیزتر می شود زیرا دیگر محدود به تعداد محدودی از مکان های فیزیکی نیست. خوشبختانه، فناوری‌های نوظهور مانند ریزشبکه‌های سیار ممکن است به پاسخ به برخی از این چالش‌ها کمک کنند و ارزش بررسی و بررسی توسط رهبران فناوری را دارند.


منبع خبر

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا