آیا در شرایط رکود باید به مدرسه برگردم؟

0 0
Read Time:5 Minute, 24 Second

یک مرد حرفه ای سفیدپوست با پیراهن دکمه دار آبی رنگ پشت میز می نشیند.  او به دوردست ها نگاه می کند و کمی لبخند می زند، مشتش را روی چانه اش گرفته است، انگار در حال فکر کردن به یک سوال است.

شاتر استاک

در ژوئن 2022، بانک جهانی نسبت به یک رکود جهانی در آینده هشدار داد. با رکود اقتصادی و تورم رو به رشد، ممکن است نگران این باشید که چگونه از رکود عبور کنید.

آیا در شرایط رکود باید به مدرسه برگردم؟ این یک سوال رایج است، به خصوص برای متخصصان اولیه و اواسط حرفه ای. قبل از تصمیم گیری، سوالات زیر را بررسی کنید.

چه چیزی در مورد اشتغال در دوران رکود باید پیش بینی کرد

رکود یک است کاهش فعالیت اقتصادی برای حداقل شش ماه و رکود تاثیر زیادی بر اشتغال دارد. در دوران رکود، بسیاری از کارفرمایان کارگران را اخراج می کنند و اعداد بیکاری تمایل به رشد دارند رکود همچنین اغلب به معنای مشاغل کمتر در بازار و رقابت بیشتر برای مشاغل است.

کارگران می توانند با افزایش پس انداز خود و گسترش مجموعه مهارت های خود برای رکود اقتصادی آماده شوند. بازگشت به مدرسه یکی از راه های رقابت برای مشاغل در شرایط رکود است.


این را بخوان: تقریبا نیمی از صاحبان مشاغل کوچک از رکود اقتصادی قبل از پایان سال 2022 می ترسند


آیا در دوران رکود باید به مدرسه برگردم؟ سوالاتی که باید از خود بپرسید

آیا بازگشت به مدرسه در صورت وجود رکود برای شما منطقی است؟ شرایط هر فرد متفاوت است. سوالات زیر به شما در تصمیم گیری آگاهانه کمک می کند.

من می خواهم شغلم را به چه سمتی ببرم؟

اهداف شغلی پنج ساله و 10 ساله خود را در نظر بگیرید. آیا امیدوارید وارد یک صنعت جدید شوید؟ یا می خواهید در رشته فعلی خود پیشرفت کنید؟ هنگامی که تصویر واضحی از مسیری که می خواهید بروید داشته باشید، می توانید بهترین راه ها را برای رسیدن به اهداف خود در نظر بگیرید.

به عنوان مثال، الف مدرک حرفه ای یا دوره های آنلاین ممکن است به شما کمک کند شکاف های موجود در نقش فعلی خود را تقویت کنید. با این حال، اگر در حال ایجاد یک تغییر بزرگ شغلی هستید، بازگشت به مدرسه ممکن است بهترین گزینه باشد.

آیا من در حال حاضر برای مشاغلی که می خواهم رقابتی هستم؟

با چشمان خنثی به رزومه خود نگاه کنید. چقدر برای مشاغلی که می خواهید رقابت دارید؟

اگر قبلاً کاندیدای برجسته ای هستید، بازگشت به مدرسه ممکن است گزینه های شما را در طول رکود افزایش ندهد.

سپس هر گونه شکاف در رزومه خود را در نظر بگیرید. آیا از آموزش مدیریت بهره مند خواهید شد؟ یا گواهینامه اعتبار شما را در یک زمینه کلیدی تقویت می کند؟ شاید الان زمان مناسبی برای بازگشت به مدرسه باشد.

آیا می توانم مهارت های مورد نیاز خود را بدون ثبت نام به عنوان دانشجوی تمام وقت یاد بگیرم؟

چه به دنبال پیشرفت شغلی باشید و چه در حال انتقال به یک رشته جدید، به مهارت های خاصی نیاز دارید.

اما ممکن است مدرسه تنها گزینه – یا حتی بهترین گزینه – برای ارتقاء مهارت نباشد.

فردی را که به نقش های نظارتی علاقه مند است، انتخاب کنید. آ کارشناسی ارشد مدیریت ممکن است به شما در به دست آوردن مهارت های ارزشمند کمک کند. اما درخواست مسئولیت‌های نظارتی در نقش فعلی‌تان می‌تواند مسیر دیگری را برای ایجاد مهارت ارائه دهد که به مدرسه تمام وقت نیاز ندارد.

آیا از آموزش رسمی بیشتر بهره می برم یا از تجربه عملی؟

آموزش رسمی به شما کمک می کند تا با ارزش و سختی به دست آورید مهارت های نرم. اما تجربه عملی نیز همینطور است. در برخی زمینه ها، تحصیلات کمتر از تجربه و مهارت های عملی شما اهمیت دارد.

در نظر بگیرید که کدام گزینه بهترین بازگشت سرمایه را برای شرایط منحصر به فرد شما ارائه می دهد. هنگامی که به مسیر شغلی جدید با گزینه های محدود برای تجربه عملی حرکت می کنید، آموزش رسمی ممکن است ارزش بهتری ارائه دهد.

آیا من در وضعیت مالی برای بازگشت به مدرسه هستم؟

دانشجویان دانشگاه به طور متوسط ​​هزینه می کنند 35000 دلار در سال در مورد شهریه، کتاب، لوازم و هزینه های زندگی. و برنامه های تحصیلات تکمیلی اغلب با قیمت بالاتری همراه هستند. آیا می توانید هزینه را تحمل کنید؟

رکود می تواند به معنای افزایش حقوق و پاداش کمتر باشد. همچنین می تواند منجر به بیکاری شود. بنابراین شرایط مالی و گزینه های خود را در نظر بگیرید.

شما می توانید برای کمک مالی با FAFSA، و بسیاری از کالج های آنلاین FAFSA را می پذیرند. نیز وجود دارد بورسیه تحصیلی STEM و بورسیه تحصیلی در سایر رشته ها.

آیا سرمایه گذاری در مدرک تحصیلی در این زمینه واقعاً ارزش مزایای آن را دارد؟

در نهایت، از خود بپرسید که آیا زمان و پولی که برای یک مدرک سرمایه‌گذاری می‌کنید، برای شغل شما نتیجه خواهد داد یا خیر.

در مورد سابقه کار برای برنامه های آینده تحقیق کنید. در مورد میانگین پتانسیل درآمد برای فارغ التحصیلان اخیر بپرسید. و رفتار مصاحبه های اطلاعاتی در رشته خود برای پیدا کردن اینکه آیا مدرک خاصی لازم است یا خیر.

همچنین باید بپرسید که آیا به مدرک علاقه مند هستید و می خواهید برای کسب آن زمان و انرژی صرف کنید. ارزیابی کنید که آیا می توانید از گرفتن بدهی برای ادامه تحصیل خودداری کنید.

جوانب مثبت و منفی را بسنجید تا تصمیم بگیرید که آیا بازگشت به مدرسه در شرایط رکود ارزشش را دارد یا خیر.


دیدن: آیا MBA ارزشش را دارد؟ نگاهی به امور مالی – و نتایج


تحصیلات خود را بدون صرف هزینه برای دانشجوی تمام وقت ادامه دهید: گزینه های دیگر شما

ثبت نام به عنوان دانشجوی تمام وقت ممکن است خارج از بودجه شما باشد. اما شما گزینه های دیگری دارید. راه های زیر را برای ادامه تحصیل که هزینه کمتری دارد در نظر بگیرید.

به عنوان دانشجوی پاره وقت ثبت نام کنید.

ثبت نام در یک برنامه پاره وقت می تواند به شما کمک کند تا مهارت های ارزشمندی کسب کنید، اغلب بدون هزینه شهریه برای یک برنامه تمام وقت. گزینه های دیگر عبارتند از کالج آنلاین خود گام برنامه ها یا برنامه های گواهی طراحی شده برای افراد حرفه ای. این گزینه ها ممکن است مهارت های شما را کامل کند و رزومه شما را با هزینه بسیار کمتر تقویت کند.

در دوره های آنلاین رایگان یا پولی شرکت کنید.

آخرین رکود اقتصادی ایالات متحده در سال 2009 به پایان رسید. کارگران امروزی گزینه های بیشتری برای دوره های آنلاین دارند. شما به راحتی می توانید در پولی یا دوره های آنلاین رایگان برای کسب مهارت های جدید یا آموزش برای یک حرفه جدید.

MOOCs گزینه ای محبوب برای آموزش مهارت ها هستند دوره های کالج به صورت آنلاین ارائه می شود.لینک منبع

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

نوشته های مشابه

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا